Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Belara in čudno počutje

Belara in čudno počutje

pozdravljeni!
Pred 2 mesecema sem začela jemati kt Belara. V tem času se mi pojavljajo pogosto glavoboli, vročinski udari, pridobila sem tudi nekaj teže. Dogaja se mi, da me kar naenkrat tako močno oblije vročina, da sem čisto prepotena. Zelo hitro sem tudi zadihana. Je možno, da je to od kt? Bila sem na pregledu krvi, kjer se je pokazalo, da je vse ok. Je po dveh ciklih prehitro, da bi nehala? Do konca imam še par tabletk. Naj nadaljujem s tretjim ali je bolje prenehati.
Hvala, lep pozdrav! H.

Pozdravljeni!

Ja, možno je, da je to od KT. Edini način, da to potrdite je, da prenehate z jemanjem. Kaj je bolje ne bi rad preferiral. Običajno se neko obliko in vrsto kontracepcije ocenjuje po 3 mesecih uporabe, ampak če vam ne ustreza in se ne počutite dobro, potem se tudi ni treba držati tega priporočila kot pijanec plota. Posvetujte se s svojim ginekologom, jaz se tukaj ne morem vpletati v predpisano terapijo, sicer pa je odločitev vaša.

Matjaž

Pozdravljeni!

Hvala vam za odgovor! Če preneham (pavza za nekaj ciklov) in se po nekaj časa stanje ne spremeni – lahko potem nadaljujem z jemanjem? Se lahko tako jemlje kt?

Hvala vam in lep pozdrav,
H.

nova
Uredništvo priporoča

O tem boste razmišljali potem, če ne bo bolje, in po pogovoru z ginekologom.

Matjaž

New Report

Close