Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcija

Kontracepcija

Zivijo.
Stara sem 20 let in imam redno menstruacijo (dokaj redno z zamikom 3-5 dni). Letos jo moram dobit v zacetku avgusta takrat pa imam splanirano potovanje. Prestavljala sem si menstruacijo ze z primolut nor toda te tablete lahko jemljem samo 10 dni… zanima me ce si lahko z kontracepcijskimi prestavim za vec dni in ali se sploh splaca zaceti z kontracepcijo samo zaradi tega? In a moram ze ta mesec iti po tabletke ce si zelim konec julija in zacetek avgusta prestaviti menstruacijo? Sem motoristka in ravno zato bi mi to prislo prav ker z menstruacijo je tesko potovat okoli z motorjem.
Hvala za info in lp!

Živ!

Primolut lahko jemljete tudi dlje kot 10 dni. KT so seveda tudi opcija, predlagam, da jih začnete jemati ob menstruaciji v juliju in nato preskočite premor oz. jemanje neaktivnih tablet. Ali pa se sprijaznite z menstruacijo.

Matjaž

Najlepsa hvala za odgovor,

Toda a ni Primolut nora samo 10 tabletk? Kako naj jih potem jemljem recimo tri dni dlje? Ali ginekolog sploh predpiše dve škatljici? Ok za kontracepcijo razumem toda menstruacijo moram v juliju dobiti ravno konec meseca tam nekje od 30.7. Se pravi da bi mogla kontracepcijo jemati ze junija da si lahko julija prestavim menstruacijo? Kako to sploh deluje? Se enkrat hvala za odgovore in lp

nova
Uredništvo priporoča

Če bi radi podaljšali nastop menstruacije za npr. 14 dni, potem naj vam ginekolog pač predpiše recept za dve škatlici.

Matjaž

Primolut nora ali kontracepcijskih?

Primoluta.

Matjaž

New Report

Close