Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Težave z prebavo zaradi tabletk?

Težave z prebavo zaradi tabletk?

Pozdravljeni! Februarja sem bila diagnosticirana z PCOS in oligomenorejo. Sedaj aprila sem dobila predpisane kontracepcijske tabletke Yaz, saj nimam rednih menstruacij. Začela sem jih jemati malo več kot dva tedna nazaj (to so tudi moje prve kontracepcijske tabletke, saj nisem spolno aktivna) in sem opazila nekaj sprememb. Zelo pogosto imam slabosti in napihnjenost, hkrati pa sem tudi opazila spremembo v blatu. Odkar sem začela jemati Yaz, imam zelo mehko blato. Včasih sem zaprta, veliko plinov je prisotnih in krčev v križu in jajčnikih. Velikokrat se morem tako ”mantrati” na stranišču in kljub temu imam čisto mehko blato. Včasih imam tudi normalno blato. Definitivno ni črevesna okužba, saj nisem bila sploh iz hiše da bi se nalezla, noben ni bolan in tudi dvomim da bi tako dolgo trajalo. Takšne težave z blatom pred tabletkami nisem imela in je zelo moteče saj mi ne pomagajo ne probiotiki, ne zdrava prehrana, ne gibanje. Prosim za nasvet, da se pomirim. Hvala in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Lahko prenehate z uporabo KT pa boste videli, ali je bolje. Posvetujte se s svojim ginekologom. Morda bi vam ustrezale kake druge KT z drugačno sestavo ali pa zgolj progestagen za sprožitev krvavitve.

Matjaž

Pozdravljeni,

Sem kontaktirala ginekologa ampak je odsoten zaradi dopusta tako da moram počakati do torka. Ali naj ker sedaj preneham ali vseeno pojem še preostanek 10 tabletk? Ali je možno da to povzročajo KT?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Se opravičujem za pozen odgovor, verjetno ste se že sami odločili kaj in kako. S prenehanjem jemanja KT ne boste naredili nobene škode, pričakujete lahko odtegnitveno krvavitev.

Matjaž

New Report

Close