Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Manjko kontracepcijskih tablet v škatljici in kako dalje

Manjko kontracepcijskih tablet v škatljici in kako dalje

Pozdravljeni!

27.3.2018 sem začela jemati KT (Sibilla). KT jemljem prvi mesec. 1.tbl sem vzela 1.dan menstruacije.
Ker sem po 14-15 dneh po menstruaciji še vedno precej krvavela, sem po nasvetu ginekologa 4 dni zapored vzela po 2 tbl/dan (Eno iz redne tablice -zjutraj, Drugo – isti dan zvečer pa iz nove škatle). Krvavitev se je končno ustavila.
Zdaj zaključujem s svojo 1.redno škatljico in prehajam na 7 dnevno pavzo (placebo).

V tej drugi škatli, ki sem jo odprla in 4x vzela še te tabletke (za zvečer) imam sedaj samo še 17 aktivnih tabletk + 7 placebo tbl.

Kako dalje?
1. Ali naj po 7 dnevni pavzi, ki jo bom začela v torek (17.4.2018) porabim Samo!? teh 17 aktivnih tabletk in potem ŽE nova pavza?

2.Ali naj odprem 3 škatlo in porabim še 4 aktivne in potem placebo? (tako bi bila spet na istem!??)

3.Ali naj po 7 dnevnem placebu odprem 3.škatlo in celo porabim tj. vse aktivne + teh 17 aktivnih (iz druge škatle) in šele potem naredim pavzo 7 dni?

Lep pozdrav
Biba

Pozdravljeni!

Vse variante so v redu, kontraceptivna zaščita bo ostala. Pomembno je, da premor ni daljši od 7 dni, lahko pa je poljubno krajši. Nič ni narobe, če boste pojedli zgolj 17 tablet. Pri tretji različici boste pač dlje časa brez odtegnitvene krvavitve. Lahko pa začnete jemati KT iz nove škatlice, to načeto škatlico pa imate za rezervo in jo porabite po potrebi, npr. ko si želite prestaviti krvavitev za nekaj dni v naprej.

Matjaž

Najlepša hvala za odgovor.
Po Placebu bom naredila kar 3. varianto in bila nekaj časa brez odtegnitvene krvavitve.

Lep pozdrav
Biba
🙂

New Report

Close