Najdi forum

Krvavitve

Pozdravljeni!
Jemlem kontracepcijske tabletke manj kot eno leto in do prejšnega mesca nisem imela težav. Prejšni mesec pa so se pojavile krvavitve (enake kot pri menstruaciji) vendar več kot teden dni pred placebo tabletkami. Takrat sem klicala ginekologinjo in mi je rekla naj naredim test nosečnosti(ki je bil negativen). Med placebo tabletkami sem imela normalno menstruacijo(odtrgano krvavitev). Ta mesec pa sem ponovno dobila 3 dni pred placebo tabletkami menstruacijo oziroma krvavim. Klicala sem ginekologinjo pa se ne javi, bom še poskušala, vendar res nevem kaj naj naredim.
Lp in hvala za odgovore že v naprej

Pozdravljeni!

Mislim, da ne rabite narediti nič. Po opisu sodeč gre za vmesne, prebojne krvavitve. Če se bodo te ponavljale še naslednji mesec (ali dva) pa se naročite pri ginekologu da preveri, če gre za kaj organskega in morebiti predlaga zamenjavo KT.

Matjaž

pozdravljeni
Ze slaba 3 leta jemljem kontracepcijske tablete Yaz ..tale mesec oz te dni sem opazila da imam cisto malo samo rjavega izcedka..sploh ne menstruacije..namesto da bi menstruacijo dobila pri belih tabletkah jo dobim ko se zacnejo roza na novo…je lahko kaj narobe? Sem pa imela do zdaj zelo švoh menstruacije odkar jih jem..bi lahko spustila en mesec tablet da bi blo mogoce potem tocna menstruacja? Kaj mi svetujete? Lep pozdrav in hwala za odgovor 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

“Menstruacije” med uporabo KT so krajše in bolj šibke, včasih jih ni, to ni nič narobe. Včasih krvavitev nastopi med neaktivni tabletami, včasih kasneje, tudi s tem ni nič narobe. Ne izpuščajte tablet in ne delajte mesečnega premora, ker za to ni potrebe.

Matjaž

najlepša hvala za odgovor.
Nekaj me še zanima je mogoče slaba menstruacija kriva da me v dojkah zbada oz imam občutek kot da me ščipa? Stara sem 27 let.
In še nekaj imam dolgotrajne težave s kandido..ginekolog mi je predpisal diflucan vendar mi je bilo po njemu slabo in ga nočem vzeti..ali obstaja še kaj drugega…razen diete?? Najlepša hwala za odgovor in lep vikend

Slaba menstruacija ni kriva za zbadanje, lahko pa hormoni v tabletkah povzročajo recimo napete dojke. Glive kvasovke so normalni prebivalec na površinah kože in sluznic. Rade imajo rade vlažno, toplo, sladko, alkalno (bazično) okolje. Nosečnost, uporaba hormonske kontracepcije, menstruacija, pogosti spolni odnosi, čezmerna higiena (agresivna mila neustrezne kislosti, izpiranje nožnice), tesno in nezračno sintetično spodnje perilo, debelost, pretirano potenje ter nekatere bolezni (sladkorna bolezen, okvarjena imunost), stres oz. psihične obremenitve, nenadne podnebne spremembe in uporaba antibiotikov izboljšujejo pogoje za razvoj kvasovk. Pomagajo antimikotiki, zdravila za zdravljenje glivic, v obliki krem, vaginalet ali tablet. Predlagam, da uporabite regulatorje pH nožnice npr. Floragyn, Gynolact, Gynophilus, Multi-Gyn, Alkagin, ipd. S tem v nožnico vnesemo koristne bakterije, ki pomagajo držati kvasovke v šahu in jim ne dovolijo pretirano razrasti. Glivice se hranijo s sladkorji, zato nekaterim pomaga pravilna prehrana. Omejiti je potrebno vnos izdelkov iz bele moke, sladkorja (sladice, sadni sokovi), nasičenih masti (margarina, majoneza), rdečega mesa. Obrokom je priporočljivo dodati svežo listnato zelenjavo (predvsem kislo zelje), po možnosti grenkega okusa. Od sadja se priporoča jagodičevje, grenivka, limona, melona, grozdje.

Matjaž

Še enkrat se zahvalujem za odgovor..
Posvetovala sem se z ginekologom in mi je za glivice napisal gyno- daktarin..povedala se mu tudi za menstruacije in sem se odlocila da neham jesti kontracepcijske tablete.povedal je da bi se menstruacija morala stebalizirati v roku 3 mesecev. Zanima me kaj ce se ne bo oz ali je ali bo lahko kaj narobe…vaginalni ultrazvok sem imela nazadnje narjen septembra..mislite da bi lahko bilo kaj narobe cw nw dobim menstruacije? Hwala za odgovor lep pozdrav barbara

Morate vedeti, da med uporabo KT nimate lastnih menstruacij, saj tudi ovulacij nimate, vaš “ciklus” je ustvarjen povsem umetno, zato je nesmiselno razglabljati kako bo, ko KT ne boste več jemali. Boste o menstruaciji oz. njeni odsotnosti razmišljali takrat, ko (če) bo aktualno.

Matjaž

New Report

Close