Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Začetek jemanja tabletk po daljšem premoru

Začetek jemanja tabletk po daljšem premoru

Pozdravljeni!

Po 7 letih neprekinjenega jemanja, sem se lani septembra odločila za prenehanje oz. pavzo. Po nekaj tednih sem dobila hud izbruh mozoljev po obrazu (globoke, hormonske akne), hrbtu in dekolteju, ki traja še sedaj (pol leta kasneje). Izpadlo mi je tudi ogromno las.
Ker so težave s kožo tako hude, sem se odločila, da bom spet začela z jemanjem. Odšla sem do ginekologa, ki mi je predpisal moje stare tabletke Yasminelle in rekel, naj začnem z jemanjem prvi dan naslednje menstruacije. Spolnih odnosov nimam že eno leto.
Sedaj pa problem: menstruacija ‘zamuja’ že več kot 1 teden (nikoli se mi to še ni zgodilo), vendar sem imela vse simptome pms-ja kot ponavadi; lakota, malo več mozoljev in cukanje v jajčnikih. Odkar sem prenehala z jemanjem je ”zamujala” največ 2 dni…
Vem, da sem nestrpna, ker jo ”komaj čakam”, da bi spet začela z jemanjem, da bi se mi koža spet popravila, veliko tudi športam… Včeraj se mi je po večjem fizičnem naporu pojavil rahel obarvan izcedek, ampak to zame ni ravno menstruacija…

Zanima me če lahko vseeno kar začnem s tabletki, kot če bi jo zares dobila?

Pozdravljeni!

Lahko začnete uporabljati KT kar takoj, le na zaščito boste lahko računali šele po enem tednu uporabe KT.

Matjaž

New Report

Close