Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Bakreni maternični vložek

Bakreni maternični vložek

Stara sem 39 let, imam 2 otroka in že kar nekaj let brez zaščite. Kontracepcijskih tabletk ne bi več želela (sem jih dooolga leta jemala), obroček Nuvaring partnerju ni ustrezal, sedaj pa že celo leto kolebam med bakrenim materničnim vložkom in Mireno (ali Jaydess)… Ginekolog mi je svetoval bakrenega, (rada bi namreč nekaj s čimmanj hormoni zaradi vpliva na kg, s katerimi se večno borim), jaz se ga pa malo “bojim”, glede na to, da se zelo govori o tem, da se rad zaraste v maternico itd. …. A drži, da se pogosto pojavljajo težave s tem mat.vložkom?
Kako je pa z Jaydess? Kakšne izkušnje imate s tem vložkom? Ali je to plačljivo?

Najlepša hvala za odgovore.

Pozdravljeni!

Če nočete hormonov, potem pač bakreni vložek. Ne vem, da bi se ravno bakreni vložki kaj bolj vraščali kot hormonski vložki. Bakreni vložki včasih povzročajo daljše in močnejše menstruacije. Mirena je “močnejša” od Jaydess, ker je hormona več. Pri Mireni včasih menstruacij sploh ni, ene ženske so zato zelo srečne, druge pač ne. Veliki večini (recimo 90% žensk) Mirena zelo ustreza, druge imajo konstantne težave s krvavitvami, pa z izpadanjem las, tretje s kožo, težo, razpoloženjem itd. Zelo je odvisno od posameznice. Če razmišljate, da bi zaključili z reprodukcijo, potem je tudi sterilizacija opcija. Vazektomija?

Matjaž

Pozdravljeni,
glede na to, da sem pred dvemi meseci vstavila bakreni maternični vložek flexi, me zanima ali je možno na kakšen način prestaviti menstruacijo. Maternični vložek se je zaenkrat pokazal za dobrega, edini problem je premočna menstruacija. Čez en mesec grem ravno na morje in ravno takrat bom dobila menstruacijo, katera mi ne bo nič kaj dobro prišla saj so menstruacije tako močne da jo komaj zadržijo higienski vložki. Ali je kakšen način, da prestavim menstruacijo za 7 dni?
Se vnaprej zahvaljujem za odgovor.
Lep pozdrav,
zanika1

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Menstruacijo si prestavite tako kot ostale ženske brez vložka.

Matjaž

New Report

Close