Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcija in kirurška odstranitev zoba

Kontracepcija in kirurška odstranitev zoba

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je priporočena uporaba kontracepcijskega sredstva (NuvaRing) v kombinaciji s kirurško odstranitvijo modrostnega zoba? Vem, da poseg ni velik in ni primerljiv z večjimi kirurškimi posegi, vendar me uporaba skrbi zaradi sledečega:

a) Kirurški posegi naj bi povečali možnost nastanka krvnih strdkov.
b) Anestezija naj bi prav tako povečala možnost nastanka krvnih strdkov (pri meni so uporabili topično anestezijo (Xlocain Spray), lokalno prevodno anestezijo (mandibulatni blok – 3 ml Ultracaina) in infiltrativno anestezijo (1 ml Ultracaina).
c) Korenina zoba je bila ovita okoli živca, opozorili so me na možnost poškodbe živca.

Zob so mi odstranili včeraj, čez en teden sem naročena za odstranitev šivov, ko naj bi po vsej verjetnosti spet uporabili anestezijo (kakor se spomnim od prejšnjega posega). Kontracepcijski obroček pa bi (glede na menstrualni cikel) morala vstaviti danes. Gre za prvo uporabo po daljšem časovnem obdobju, kontracepcije nisem uporabljala cca. 3 leta.

Gotovo me le pretirano skrbi, a raje vprašam. 🙂

Hvala za vaš odgovor in lep dan!

Pozdravljeni!

Ja, preveč vas skrbi, gre za lokalno anestezijo, torej za apliciranje anestetika v tkiva operacijskega polja in v bližino živca, ne za splošno anestezijo. Začasno prenehanje uporabe KT se včasih priporoča pred resnimi kirurškimi posegi, kjer se pričakuje daljše mirovanje oz. ležanje. Morebitni nastanki strdkov (kljub vsemu je to zelo redek pojav) so sicer najpogostejši v prvem letu uporabe KT (ali obročka). Sicer pa predlagam, da obroček vstavite 3. ali 4. dan menstruacije. S tem se kontraceptivna zaščita ne bo zmanjšala, se pa zmanjša možnost vmesnih krvavitev.

Matjaž

New Report

Close