Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Qlaira – neželeni učinki + nuvaring

Qlaira – neželeni učinki + nuvaring

Pozdravljeni,

na to temo (in o teh tabletkah) je kar nekaj neaktivnih pogovorov, zato sem začela novo.

Qlaira jemljem že 6 mesecev. Prve 4 mesece brez hujših negativnih stranskih učinkov, razen krvavitve na 13. dan zavojčka (trajala 4-6 dni)in izostanek krvavitve “ko bi morala biti”.
Pa me to sploh ni motilo, saj so bile čisto šibke. Nato pa se je v 5. mesecu jemanja zopet pojavila na 14. dan, imela sem hude bolečine v spodnjem delu trebuha, boleče in povečane prsi, zelo napihnjen trebuh, močna 8 dni trajajoča krvavitev, močno zastajanje vode v telesu, anksioznost ter občasna slabost… odločila sem se počakati na naslednji mesec in zopet podobni učinki, krvavitev je trajala 10 dni, noooro zastajanje vode, boleče prsi (vendar tokrat se je to pojavilo PO krvavitvi in ne pred oz vmes)… šla sem do ginekologinje, ki pravi da je to OK, da so mi verjetno podivjali hormoni…

Sedaj me zanima, ali menite da se bo to uredilo, kako naj “uravnam” hormone oziroma lajšam te stranske učinke, kakšne imate izkušnje druge uporabnice?
Razmišljam sicer o menjavi na nuvaring, vendar me skrbi izpad obročka in porast telesne teže. Naj omenim, da imam s težo in hrano problem že celo življenje, in sem zaradi porasta teže zamenjala kar nekaj tabletk (tudi zaradi drugih stranskih učinkov, ki so bili nevzdržni), zato mi je pomembno, da ne povzroča porasta telesne teže (sicer vem da je to odvisno od posameznice).

Zanima me, kaj svetujete oziroma kakšne so vaše izkušnje z obročkom in Qlairo?

Hvala ter lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Če prav razumem, je vprašanje namenjeno uporabnicam?

Matjaž

Kar se tiče uravnavanja hormonov oziroma teh neželenih učinkov, porasta telesne teže pri obročku, prosim za nasvet Vas.
Moja ginekologinja nikoli nima konkretnih odgovorov oziroma pravi da tako pač je in da očitno mi nobena kontracepcija ne ugaja.

Hvala in lp!

nova
Uredništvo priporoča

Pa, v bistvu se strinjam z vašo ginekologinjo. Ne more vedeti, kako bo pri vas z obročkom, saj nima kristalne krogle v roki. Nekaterim ženskam Qlaira zelo ustreza, drugim ne. Nekaterim ženskam Nuvaring zelo ustreza, drugim ne. Nekaterim ženskam ne ustreza nobena hormonska terapija, saj so morebitni neželjeni učinki resnično tako moteči, ali pa se z njimi ni pripravljena sprijazniti. Ni druge možnosti, kot da poskusite. Obroček vsebuje drugačne hormone kot Qlaira. Izpad obročka je seveda možen, ampak ne med vsakodnevnimi obevznostmi, ne izpade kar tako. Če je pravilno vstavljen, ga ne čutite. Alternativa je tudi maternični vložek s hormonom, ki deluje predvsem lokalno in manj sistemsko.

Matjaž

Hvala za vaš odgovor, saj vem da vsaka reagira drugače, vendar so učinki noro moteči.
Glede materničnega vložka pa sem nekaj brala, da ga vstavljajo tudi ženskam, ki niso nikoli rodile (stara sem 21, nikoli rodila), pa je na voljo ta oblika tudi pri nas?

Verjamem, da vam ni prijetno, toda poskusite z obročkom, vedno lahko prekinete z uporabo, če vam ne bo ustrezal. Maternični vložek se lahko vstavi tudi ženskam, ki še niso rodile, pri nas so na voljo Mirena, Jaydess in Kyleena, ki se v razlikujejo po količini hormona in malenkost v velikosti, za vas bi morda zadnja dva bila primerna, pogovorite se z ginekologom.

Matjaž

Hvala za vaš odgovor 😊

Pozdravljeni,
Še enkrat se obračam na vas in sicer odločila sem se, da za nekaj mesecev prekinem s Qlairo, da vidim ali res vse te neželene učinke lahko pripišem tabletkam…
Ta omot sem pojedla do konca, jutri bi morala začeti z novim omotom.. Ampak me zanima, glede na to da piše če pozabiš od 1-9. dan in si prej 7 dni imel nezaščiten spolni odnos, lahko pride do zanositve.. Imela sem nezaščiten spolni odnos 4 dni pred koncem omota, sicer je “pazil” (vem da je to zelo nezanesljivo, vendar takrat sem se jemala tabletke). Tako da bi bilo po moji logiki sedaj enako kot če bi pozabila tabletko in me zanima ali lahko kljub temu pustim tabletke in se od sedaj naprej zaščitim le s kondomom? (Naj povem, da sem prej vse jemala ob točni uri, nikoli pozabila tabletke)

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Menim, da kljub vsemu lahko opustite jemanje KT, saj je 4 dni pred zaključkom jemanja dovolj dolgo obdobje, da iz omenjenega spolneg odnosa (pri katerem niti ni prišlo do ejakulacije v nožnico) praktično ne more priti do oploditve.

Matjaž

New Report

Close