Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija možnost zanositve

možnost zanositve

Pozdravljeni!
Po 2 mesecih sem prekinitve,sem ponovno začela z jemanjem KT.Kt sem začela jemati 12.dan od menstruacije,spolni odnos sem imela štiri dni pozneje.Ali je možno,da sem zanosila? Ali jemljem tablete do konca pretisnega omota,do zdaj sem jih vzela 13. Spolni odnos sem imela dvakrat.Sedaj ne več.Ali lahko prekinem,da dobim normalno menstruacijo po 28.-31. dneh od prejšnje? Hvala.

Pozdravljeni!

Možnost zanositve obstaja. Možno je, da je do ovulacije že prišlo, še preden ste pričeli z uporabo KT. Vsekakor so KT učinkovite tudi, če jih jemljete le 4 dni pred SO, ampak ni nujno, da uspejo preprečiti ovulacijo. Sedaj jemljite tablete do konca zavojčka in naprej po navodilih. Ne razumem sicer, zakaj ste prenehali jemati KT, pa potem znova začeli in nato imeli nezaščiten spolni odnos, sedaj pa bi spet nehali???

Matjaž

Pozdravljeni!
Kt sem prenehala jemati zaradi prekinitve prejšnje zveze.Sedaj imam drugega partnerja in ker nisem sigurna in še ne zaupam sem začela jemati ponovno kt.,on pa se ni želel zaščititi.Spolni odnos je bil na njegovo željo.Zdaj sem pa ponovno že tri dni brez Kt,ker sem mislila,da normalno dobim menstruacijo po 28.-31. dneh.Po mojem izračunu bi jo morala dobiti konec tedna.Kako naj ravnam? Hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Po prenehanju jemanja KT bo nastopila odtegnitvena krvavitev, ne menstruacija, razen, če bi že prišlo do ovulacije. Ampak to sedaj niti ni pomembno. Kaj storiti? Če bo krvavitev izostala ali precej zamujala, naredite test za nosečnost. Za bodoče pa se odločite ali boste KT jemali ali ne. To, kar počnete, je najslabše. Sicer ne poznam situacije pri vas, ampak v dobrem partnerskem odnosu moški ne sme siliti ženske v spolne odnose in ob tem hkrati tudi zavračati svojo odgovornost do varne spolnosti.

Matjaž

New Report

Close