Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Po 2 letih ponovno povecani stranski ucinki ?

Po 2 letih ponovno povecani stranski ucinki ?

Tablete yasminelle jemljem že 2leti. Poleg povečane jokavosti, občutljivosti in živčnosti na začetku ni bilo nobenih drugih stranskih učinkov, razen rahlega umesnega krvavenja. Trajalo je kak mesec ali dva. Potem se je telo privadilo in stranski ucinki niso bili vec prisotni.

Ali je možno da se po tako dolgem in rednem jemanju stranski učinki spet vrnejo in zakaj?
Zadnje čase postaja tako hudo, da razmisljam o prenehanju jemanja tabletk. Nikoli nisem bila tako živčna in jokava kakor sem v obdobju zadnjega meseca. Nekih drugih dejavnikov ni. Stara sem 19 let.

Načeloma so stranski učinki res najbolj izraženi v prvih 2-3 mesecih, a se lahko pojavijo tudi kasneje. Edini način, da se to potrdi je prenehanje jemanja. Pogovorite se z ginekologom o morebitni menjavi KT, včasih pomaga.

Matjaž


Nekje sem brala da so Yasminelle trenutno najblažje tablete na trgu? Popravite me če se motim. Bojim se menjave tablet, da ne bo še huje.

nova
Uredništvo priporoča

Yasminelle (in še mnoge druge) spadajo v skupino nizkodoznih KT. Probat je pač treba in vztrajat nekaj časa, da se vidi odziv.

Matjaž

New Report

Close