Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Vmesna krvavitev

Vmesna krvavitev

Pozdravljeni!

Stara sem 30 let, zdrava, brez poroda, brez splava. Predvsem v najstniskih letih in zgodnjih 20ih sem obcasno imela glivicna vnetja, drugace zdravje odlicno. Dolgo let sem jemala KT in jih slabo prenasala. Nekaj mesecev nazaj sem imela vstavljen na mojo zeljo nehormonski vstavek in to je bila ena izmed boljsih odlocitev. Tri menstruacije po vstavitvi so bile redne, tocno na 23 dni, kot je bil cikel dolg ze prej. Sama menstruacija se ni pretirano spremenila, traja isto tri dni, kot prej, tudi nobenih bolecin ni bilo. Sedaj pa sem po 14 dneh od nastopa prejsnjega cikla pricela krvaveti in krvavim ze tretji dan. Krvavitev je manj obilna, kot menstruacija, spremljajo me lahke bolecine oz crvicenje v trebuhu. Ali je to normalno? Nitke od vstavka si lahko zatipljem. Kmalu imam redno ginekolosko kontrolo in bom to seveda omenila, vendar bi rada slisala se vase mnenje, ali je taksna izvenciklicna krvavitev po prej urejenih menstruacijah normalna? Nikoli prej v zivljenju nisem imela izvenciklicnih krvavitev, menstruacijo sem imela resnicno urejeno ze od menarhe.

Drugo vprasanje je mogoce malo nenavadno. Imam zelo zadovoljujoce spolno zivljenje ter sem z njim zelo zadovoljna. Partner me veckrat s stimulacijo pripelje do t.i. squirtinga, ki ga nekateri izenacujejo tudi z zensko ejakulacijo, nekateri pa ne. Skratka, pri squirtingu dozivim noro mocan orgazem, kjer se moje vaginalne misice res zelo krcijo. Ali bi lahko to kakorkoli vplivalo na vstavek, ga recimo potisnilo naprej, bi mi poskodoval steno vratu, itd?

Upam, da mi boste lahko podali tudi kaksno informacijo glede tretjega vprasanja, ki pa je res nenavadno. Ze vrsto let si zelim narediti intimni uhancek, in sicer bi se odlocila za vertical clitoral hood. Ta uhancek kljub poimenovanju ne gre skozi sam klitoris, pac pa skozi kozico oz “kapico”, ki klitoris pokriva. Ko je intimni nakit vstavljen, se le-ta dejansko dotika klitorisa, pri prebadanju pa se prebode zgornji del kozice. Ne vem, ali je dovoljeno lepiti slike ali linke, zato nisem raje lepila nic. Skratka, zanima me, ali obstaja kaksna moznost, da bi mi prebadanje poskodovalo kaksen zivec, glede na to, da se ne prebada sam klitoris, pac pa kozica oz tkivo, ki ga pokriva? Seveda bi sla k ustrezno usposobljeni osebi ter se drzala navodil glede higiene itd, pa vendar me zanima se vase strokovno mnenje glede prebadanja intimnih predelov. Na spletu je ogromno povedanega o pozitivnih ucinkih (dodatna stimulacija med odnosom, estetski izgled itd), malo kaj pa sem nasla o moznih zapletih. Prav tako naj bito bil eden izmed najhitreje zaceljenih uhanckov.

Prosim za vase mnenje o vseh treh opisanih zagatah, hkrati pa vas lepo pozdravljam!

Pozdravljeni!

Prosim, da vprašanje zastavite na sosednjem forumu ABC ginekologije in porodništva, kjer odgovarja ginekolog dr. Pušenjak.

Matjaž

New Report

Close