Najdi forum

Nuvaring

Spoštovani dr. Pušenjak,

stara sem 36 let in nimam otrok (tudi ne načrtujem). Težav z menstruacijo nisem nikoli imela, pojavile so se v zadnjem času. Zaradi močnih in bolečih menstruacij mi je ginekologinja priporočila Nuvaring, s katerimi bi menstruacija lahko izostala tudi do 3 mesece.

Obroček sem si vstavila pred 4 tedni, prvi dan menstruacije. Ta je za nekaj dni izginila, nato pa se je pojavila najprej šibka, kasneje pa tudi močna krvavitev (z velikimi kosi strjene krvi) in ni prenehala. Ko sem raziskovala, zakaj krvavitev, sem prebrala, da bi bilo bolje, da bi obroček vstavila šele 4. dan menstruacije (ne 1. dan kot piše v navodilih).

Včeraj naj bi vstavila nov obroček (po 4 tednih). Zlahka sem ga zatipala, vendar ga nisem mogla potegniti ven. Zataknil se je za gubo. Ko sem ga vlekla ven, sem vlekla tudi gubo. Sem se kar namatrala, da sem gubo nekako pridržala, da sem ga lahko potegnila ven. Vse skupaj me je kar precej prestrašilo. Novega obročka si nisem upala vstaviti. Tako da sem danes prvi dan brez. Krvavitev je vidno slabša. Kaže kot da bo kmalu izginila.

Sem iskala po forumu (tukaj in drugje) in nisem zasledila nič podobnega – tj. da bi se komu Nuvaring “zataknil”. Naročila sem se na obisk pri ginekologu, vseeno pa sem precej prestrašena in neučakana, zato bi vas vprašala, ali glede na opisano imam razlog za skrb? Je to spuščen MV ali morebiti mehur ali kaj drugega? Je morda to stranski učinek tega obročka?

Hvala lepa za vas čas,
Sanja

Pozdravljeni!

dr. Pušenjak odgovarja na forumu “ABC ginekologije in porodništva”. Sicer pa obroček ni povzročil “gube”, kaj tipate oz. kaj naj bi bila ta guba pa bo jasno ob pregledu. Lahko bi bil ti. posterior fornix, mogoče kakšna anatomska posebnost, zgolj ugibam. A brez skrbi, kar gre not, gre tudi ven in niste prva (in ne zadnja), ki se ji je kaj zataknilo v nožnici. Sicer pa vam lahko ginekolog predpiše tudi oralno kontracepcijo ali pa maternični vložek.

Matjaž

Aha, sem pregledovala zgolj forume na temo Nuvaring, kjer je odgovarjal dr. Pušenjak. Hvala vam za ekspresen odgovor!

nova
Uredništvo priporoča

zdravo, Sem uporabnica nuvaringa že 11 mesecev, vendar bi rada prestavila menstruacijo za en teden. Zanima me ali lahko imam obroček ustavljen 4 tedne, namesto 3 in ali še vedno ohrani zaščito? Ali je pametneje si po 3 tednih ustaviti nov obroček in ga odstraniti po 1 tednu, ali nov obroček imeti vstavljen 3 tedne in praktično preskočiti menstruacijo?

Na vaše vprašanje sem že odgovoril: https://med.over.net/forum5/viewtopic.php?f=278&t=8294147&p=12141768#p12141768

Matjaž

Zivjo…mene pa zanima ali so lahko stranski ucinki ob uporabi Nuvaringa(nekaj let) bolecine v levem stegnu in pod kolenom samo med mirovanjem?oz.ko mirujes in gibljes nogo.

Hvala

Zdravo!

Kako hkrati mirujete in gibljete z nogo? Pri uporabi KT se minimalno povečana tveganje za nastanek globoke venske tromboze (predvsem v kombinaciji s kajenjem v starosti nad 35 let), pri katerem je bolečina nastala na novo, nastane oteklina, poveča se obseg noge, koža je temne barve in na dotik topla. Vaš opis nekako ne paše v opis, kaj in zakaj vas boli, pa ne znam pojasniti.

Matjaž

New Report

Close