Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Depresija, panika in kontracepcijske tabletke

Depresija, panika in kontracepcijske tabletke

Pozdravljeni,
stara sem 19 let. Imam zelo resen problem. Pred mesecem sem prvič začela jemati kontracepcijske tabletke Stediril-m, ki so po besedah moje ginekologinje najmočnejše. Prvi mesec jemanja sem poleg manjše slabosti občutila le kakšno uro po zaužitju rahlo depresijo, paniko, žalost…v meni. Potem po navodilih 7dni nisem nič jemala in nato začela z novo “porcijo” po treh-štirih dneh jemanja sem se začela počutiti obupno. Bila sem ves čas žalostna, negotova, visok krvni pritisk, z vsemi sem se skoraj skregala, prepričana sem bila, da me nihče ne mara, na fanta nisem gledala tako kot sem prej, vse mi je šlo na živce, najhuje pa je bilo da sem razmišlala in sklepala o stvareh o katerih vem da “trezna” ne bi nikoli. Nisem znala več nadzorovati misli. Nato sem se odločila, da preneham jemati te tablete. prve trdi dni sem se počutila očitno bolje in bolj veselo. Potem pa sem dobila menstruacijo in stvari so se ponovile, sicer v precej milejši obliki, ampak še vedno čutim, da to nisem prava jaz. Sama sebi grem na živce z mislimi in občutki, s katerimi škodim mojim razmerjem z drugimi meni drgaimi osebami. Poleg tega moram še povedati, da jemljem 100mg Euthyroxa, ker nimam ščitnice. A ta ni nikoli prej vplival tako na moje počutje, zato sem ga tudi sama izločila iz možnih vzrokov.
Zanima me, če je že katera doživela kaj podobnega s kontracepcijskimi tabletami (ne ozirajte se na Euthyrox ker nima vpliva). Ali je možno, da se kombinirajo podivjani menstruacijski hormoni in pa podivjani ostanki kontracepcije? V kolikšnem času vam je ali ponavadi zginejo ti negativni učinki kontracepcije?
Gre za to, da ne vem kaj naj in zato bi res bila vesela vašega odgovora. Želim biti le veselo dekle kot sem bila prej.
Hvala!

New Report

Close