Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Yasminelle – prenehanje jemanja

Yasminelle – prenehanje jemanja

Pozdravljeni,
Kontracepcijske tablete Yasminelle jemljem ze 2 leti. Razmisljam o tem, da bi prenehala z jemanjem, ceprav nimam nikakrsnih tezav ali podobno. Skrbi me, ce so kaksne tezave kasneje z zanositvijo … Zanima me, ce so po prenehanju jemanja tablet kaksne posledice? Se lahko pojavljajo tezave z menstruacijo, mogoce s kozo? Mi priporocate, da z jemanjem preneham ali ne? Zelim si izvedeti cim vec, da se bova s fantom znala pravilno odlociti.
Hvala za vas odgovor.

Pozdravljeni!

Včasih se zgodi, da po prenehanju uporabe KT traja nekaj časa, da se znova vzpostavi “naravni” menstrualni ciklus. Nekatere ženske imajo imajo lahko “težave s kožo”. Saj veste, vsaka stvar ima dobre in slabe strani. Odločitev o uporabi KT je vaša, še najslabša možnost je večkratna prekinitev in ponovni pričetek uporabe KT (da se telo “očisti”). Če vama ustreza uporaba kondomov, potem KT najbrž ne rabite.

Matjaž

Jaz sem jih jemala 7 let, pa sm se želela ‘očistit’ ker se mi je zdelo, da mi po njih zastaja voda in sem napihnjena. Zdaj sem že 3 mesece brez njih. Voda mi še vedno zastaja, napihnjena sem še vedno imam pa grozne probleme s kožo, tako, da bom po vsej verjetnosti spet šla na njih.

nova
Uredništvo priporoča

Zdravo,
Hvala za vase odgovore! Prav to glede koze me skrbi. Sem slisala ze od vecih, da so imele kasneje tezave.
Lp

New Report

Close