Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Vprašanje glede yaz

Vprašanje glede yaz

Spoštovani

Imam vprašanje glede tabletk yaz. V navodilih piše da moram začeti jemati tabletke prvi dan menstruacije, če pa z uporabo začnem od 2-5.dne menstruacije moram v prvem tednu uporabljati dvojno zaščito, torej kondom.

Mene pa zanima še tretji scenarij. Mesečno perilo sem imela v nedeljo in ker mi je zmanjkalo tabletk nisem pričela z njihovim jemanjem. Če bi danes začela z jemanjem tabletk, ne smem? Ali pa recimo v ponedeljek, ko bo 8 dan od menstruacije. V takem primeru, a morem zdaj čakati cel mesec na začetek menstruacije, ali lahko znotraj prvega tedna po menstruaciji še začnem s tabletkami?

Hvala

Pozdravljeni!

Iz zapisanega razberem, da KT že jemljete? Kdaj ste pojedli zadnjo roza tableto? Pa sicer jemljete tablete po navodilu, torej vsak dan eno, ne oziraje se na krvavitve?

Matjaž

Ne, ne jemljem.
Sem jemala poleti, potem sem z jemanjem prenehala.

Običajno imam krvavitve okrog 25ga v mesecu, tako da sem nameravala iti do takrat k ginekologu, da bi spet dobila tabletke, in bi lahko začela z jemanjem kar prvi dan menstruacije.

Ker se je krvavitev pojavila v nedeljo, tabletke pa zdaj imam, sprašujem ali lahko začnem z jemanjem tabletk (čeprav je prvi, oz. tudi že 2.-5. dan krvavitve mimo), ali moram zdaj spet čakati en mesec do ponovne menstruacije. Saj do ovulacije še ni prišlo?
Hvala za odgovore

U

nova
Uredništvo priporoča

Lahko jih začnete jemati tudi zdaj, a vsaj en teden uporabljajte dodatno zaščito.

Matjaž

New Report

Close