Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Jutranja tabletka

Jutranja tabletka

Pozdravljeni!
Zadnjo menstruacijo sem dobila 6.11.2017. Z fantom sva imela nezasciten spolni odnos z izlivom 25.12. Drugi dan sem vzela jutranjo tabletko EllaOne. Menstruacijo se vedno nisem dobila. Mislite, da moram skrbet glede nosecnosti?

Pozdravljeni!

Verjetno ste odnos imeli 25.11. in ne 25.12., kajne? Če vas skrbi nosečnost, naredite test.

Matjaž

živjo
S fantom sva imela po menstruaciji spolni odnos. Pri katerem je prišlo do notranjega izliva. Po 2 urah sem šla
v lekarno po jutranjo tabletko. Po jutranji tabletki me je bolel želodec in še vedno me ( drugače imam pa že tako probleme z želodcem in se mi ne zdi nič čudnega tokratna bolečina). Najbolj pa me je zaskrbelo,ker sm po enem tednu prejšne menstruacije spet dobila menstruacijo. Menstruacija je močna. Vajena pa sem rednih menstruacij.
A je to pospešila tabletka? Zelo me skrbi, je možno da sem noseča? Kaj je narobe, ker sm dobila spet po enem tednu menstruacijo. A mi lahko prosim pomagate s kakšnim nasvetom?
Zelo vam bom hvaležna! 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Živjo!

Nosečnost je vedno možna, ko ima ženska spolne odnose. Verjetnost, da pride do nosečnosti pa je nekaj drugega. Kakšna je ta verjetnost v vašem primeru ne vem, saj to ni odvisno samo od dejstva, da ste imeli nezaščiten spolni odnos. Kakorkoli, prav ste naredili, da ste uporabili nujno kontracepcijo, saj ste s tem zmanjšali tveganje za nosečnost. Krvavitev, ki ste jo dobili, je po vsej verjetnosti posledica visokih vrednosti hormonov v jutranji tabletki. Kakšnega posebnega nasveta za vas v trenutni situaciji nimam – kar je bilo, je bilo. Predlagam lahko test nosečnosti čez 2 tedna, če bi ne bilo menstruacije, za v bodoče pa uporabita zaščito, mehansko ali/in hormonsko.

Matjaž

Kdaj naj potem pričakujem naslednjo menstruacijo? 28 dni od prve menstruacije ali od druge, ki jo imam zdaj?
Zahvaljujem se vam v naprej za vaš odgovor.
Lep pozdrav!

Običajno menstruacija nastopi v predvidenem času, lahko pa tudi zamudi za teden dni.

Matjaž

Pozdravljeni!

Menstruacijo sem imala 18.2.- 23.2.
24.2. sva z fantom imela spolni odnos pri katerem je počil kondom in je prišlo do notranjega izliva. Takoj za tem sem vzela jutranjo tabletko. Po 5 dneh sem videla rjav izcedek in belo sluz , nato pa sem zacela bolj obilno krvaveti 2 dni, nato pa nič več.
Zanima me ali je to posledica jutranje tablekte ali je vgnezditvena krvavitev? Je možno da sem noseča? Vendar kakšnih posebnih znakov nosečnosti nimam (slabost,bruhanje,utrujenost ipd.)

Lep pozdrav!

Pozdravljeni!

Po vsej verjetnosti je krvavitev posledica nujne kontracepcije. O morebitni nosečnosti se lahko prepričate s testom, če bo menstruacija zamujala.

Matjaž

New Report

Close