Najdi forum

Pomoč

Pozdravljeni,

S dekletom sva imela SO, ona sicer redno jemlje KT vendar pa nama je kondom počil in je prišlo do izliva. V roku cca 30 minut je uzela Jutranjo tabletko, sedaj pa ji menstruacija zamuja že 11 dni. Naredila sva test, ki pa je bil negativen (minus). Sicer bova enega opravila še čez 2 dni tako da bo približno 14 dni mimo. Zanima me ali lahko Jutranja tabletka in stres pod katerim sva obadva trenutno privede do take zakasnitve pri menstruaciji.
Hvala za Vaše odgovore in pomoč

Zdravo!

Če punca redno jemlje KT, potem kar se tiče zaščite pred neželeno nosečnostjo kondoma ne rabita, pa tudi jutranja tabletka je nepotrebna. Saj KT so ravno temu namenjene. Kondom se pri mladini priporoča kot dodatna zaščita, če dekle ne jemlje KT redno (pozabi, izbruha itd.) in kot zaščita pred spolno prenosljivimi boleznimi. Nujna kontracepcija lahko povzroči zamik krvavitve. Testa nikar ne ponavljajta zdaj, ampak čez en teden (pa ne, da je test potreben, ampak da bosta bolj mirno spala).

Matjaž

Pozdravljeni.
Zadnjo menstruacijo sem imela 21.11.2017. S fantom sva imela 30.11.2017 SO, pri katerem nama je pocil kondom. Takoj isti dan, po dobrih 9 urah sem vzela JT Escapelle. Danes, 6.12.2017, sem opazila izcedek. Je mozno, da je to vmesna krvavitev? Jutri grem h ginekologinji po KT in ce pride M, lahko pricnem takoj z jemanjem tabletk? Koliksna je moznost zanositve, ce sem vzela JT v roku manj kot 12 ur?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Vmesna krvavitev je možna. Če nastopi M (in veste, da je to M), lahko začnete jemati KT. V dvomih si lahko čez dva tedna privoščite test nosečnosti, za vsak slučaj.

Matjaž

New Report

Close