Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Nuvaring-prva kontracepcija

Nuvaring-prva kontracepcija

Pozdravljeni
Stara sem 18 let in do zdaj nisem jemala nobene kontracepcije zaradi nezadovoljstva z svojim ginekologom.Izbrala mi ga je mama,ker je tudi njo imel ces pred nekaj leti.Ze na prvem pregledu je bil zelo nesramen češ ,da kaj mi bo kontracepcija naj se prvo pozdravim (tezave z izcedkom) in me lepo odslovil (naslednjih 8 mesecev se sploh noben ni javil na klice da bi se narocila). Pred 2 dnevoma sem koncno bila na pregledu,zelela sem spiralo? nevem kako se rece strokovno (mislim da maternični vlozek),skratka ni se strinjal in ker tabletk ne zelim zarad pozabljivosti,mi je predpsal Nuvaring obrocke.Kar me moti je,da mi ni povedal nic,ker se mu je mudilo na malico tako da vse kaj vem je,da si ga vstavim prvi dan mnstruacije.Prebrala sem navodila in mnenja po forumih vndar so objave stare po 6 in več let. Kar me zanima je sledeče….
-Ali lahko obroček vstavim pred prvim dnem menstruacije in kaj bi se zgodilo?
-Ali lahko obrocek vpliva na spolne odnose ?(bolecine,padanje ven,drgnjenje,neprijetnost…)
-Kdaj zacne obrocek ucinkovati oz. kdaj po vstavitvi obrocka lahko imam spolne odnose ne da bi zanosila?
-Ali med 7 dnevnim premorom brez obrocka lahko imam nezascitene spolne odnose?(brez kondoma ali prekinitve )
-Ali globina polozaja obrocka vpliva na zaščitenost? (je lahko premalo globoko)
-Mnenja uporabnic?(bolecine,zdrsi ven,menstruacije,vplivi na spolne odnose…)
HVALA VSEM V NAPREJ VESELA BOM TUDI PREDLOGOV ZA DOBREGA PRIJAZNEGA GINEKOLOGA ALI GINEKOLOGINJO V MB 🙂 🙂
Lep pozdrav

Pozdravljeni!

Spolnost pač prinaša s seboj določeno odgovornost, kamor sodi tudi redna in pravilna uporaba kontracepcije. Tudi nožnični obroček je treba menjati. Druga zgodba je maternični vložek, ta ostane v maternici nekaj let. Obroček vstavite oz. odstranite po navodilih. Če je pravilno vstavljen, ga ne čutite. Lahko izpade pri spolnih odnosih, zato po njih preverite, ali je še vedno vstavljen. Če ga vstavite v prvih dneh menstruacije, ste zaščiteni takoj, sicer pa po 7 dneh neprekinjene uporabe. Zaščiteni ste tudi med premorom, če ne boste zamujali z vstavitvijo novega obročka. Mnenja drugih uporabnic niso pomembna, kaj pa boste z njimi? Pomembno je, kako bo ustrezal vam, to pa boste šele videli.

Matjaž

Hvala za odg.

nova
Uredništvo priporoča

Menstruacija bi mi morala nastopiti komaj 9.12 torej ce si ga vstavim ze danes torej pred menstruacijo bom zascitena ces 7 dni? imam prav? kako pa lahko to vpliva?

Saj v principu ni nič narobe, če začnete prej (ja, zaščiteni ste po 7 dneh), ampak zakaj je problem počakati do menstruacije, ki jo pričakujete že 9.12.? Sam celo priporočam, da si obroček vstavite 3. ali 4. dan menstruacije…

Matjaž

pozdravljeni. sem mamica dveh punčk, najmanjša je stara 15 mesecev. po drugem porodu mi je ginekolog predpisal cerazette s katerimi sem imela 14 mesecev konstantne težave. krvavitve vsak mesec 20 dni ali več, močne krvavitve, krči, slabo počutje, glavoboli, potenje. Pred drugo zanossitvijo sem 8 let jemala iste tablete pa sploh nisem imela perila, zato sem mislila da bo sedaj po drugem porodu enako oz brez težav. No sedaj mi je menjal zaščito in mi predpisal nuvaring. zanima me ali je primerna ta zaščita tudi za tiste ki imajo težave z krčnimi žilami?

Pozdravljeni!

Od vašega jemanja Cerazette je minilo 8 let, v tem času se lahko marsikaj spremeni. Vmes ste rodili, maternica se poveča, krvavitve so lahko močnejše. Nič nenavadnega torej ni, da vam sedaj Cerazette ne ustreza več. Nuvaring je ena izmed alternativ, boste videli, kako se obnese.

Matjaž

New Report

Close