Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Primolut-Nor

Primolut-Nor

Spoštovani,
Zanima me vaše mnenje glede prestavitve menstruacije. Hči je stara 12 let in je zelo razvita. Menstruacijo ima 1,5 leto.
Namreč končno po 5 letih gremo na dopust in glih tedaj bo imela menstruacijo in se ne bo mogla kopat.
Zato razmišljam ali bi ji lahko prestavili menstruacijo? Vendar ne, če bi ji lahko škodilo. Zato me zanima vaše mnenje.
Lp, Elly

Pozdravljeni!

Jaz nimam nobenih zadržkov glede Primolut Nor.

Matjaž

Se opravičujem, ampak šolska zdravnica me je tolk prestrašla, da imam občutek krivde že ko samo razmišljam, da bi jih dala svoji 12 letni hčerki.
Torej če prav razumem so pri njih stranski učinki kot pri vseh drugih tabletah. Ker šolska zdravnica v našem kraju jih ne daje do 16 leta, ker naj bi povzročale hormonske motnje- da potem ni redna menstruacija,….skratka me je tolk prestrašila, da se počutim kriva, ker sploh razmišljam o njih, da bi jih dala svoji 12 letni hčerki.

Dr prosim še za kratek komentar.
Vnaprej se vam zahvaljujem in vas lepo pozdravljam.

Ja, poznam takšne odzive zdravnikov. Nekateri nimajo zadržkov, drugi pa materam vlivajo občutek krivde, da svojega otroka zastrupljajo s kemijo. Stranski učinki so pač takšni kot so, o njih se lahko poučite v navodilih za uporabo. Resnih stranskih učinkov je izjemno malo. Primolut Nor je sintetični progestagen, torej hormon, ki ga proizvaja telo samo, z vnosom večjih količin tega hormona pa se da nadzirati maternično sluznico in nastop menstruacije. Včasih se pri uporabi kontracepcijskih tablet res zgodi, da traja nekaj časa, da se ponovno normalizira redni menstrualni ciklus, ampak v tem primeru, ko gre zgolj za nekaj dnevno uporabo gestagena, so “motnje” izjemno redek pojav. Pa tudi, če deklica naslednji mesec ne bo imela menstruacije, ni nič vznemirljivega. Nekateri zdravniki menijo, da ni modro v zgodnjih letih uvajati zdravila, ki niso nujno potrebna. Menstruacija namreč ni bolezen, je nekaj, s čemer se ženska mora naučiti živeti in tudi če se nekaj dni ne bo kopala, ji ne bo nič manjkalo… Skratka, gre za osebno prepričanje. Sicer pa ni prepovedi predpisovanja Primolut Nora pri otrocih, poleg tega je deklica z nastopom menstruacije v bistvu zrela ženska, telesno gledano seveda. Pa še tole, da ne bo nesporazuma: jaz nisem zdravnik! Vprašanje lahko zastavite na sosednjem forumu ABC ginekologije in porodništva, kjer odgovarja dr. Pušenjak, spec. gin. in porod.

Matjaž

Hvala na odgovoru in lep pozdrav.

New Report

Close