Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Tabletke Cerazette in izpadanje las

Tabletke Cerazette in izpadanje las

Pozdravljeni.

Stara sem 20 let in pred malo več kot 1 mesecem sem morala zamenjati tabletke Yaz (zaradi migren z avro), ginekologinja pa mi je predpisala tabletke Cerazette. Od takrat naprej imam izredno mastno kožo na obrazu in lasišču (na kar me je ginekologinja sicer opozorila) in lasje so mi začeli močno izpadati. Lahko pričakujem, da se bo izpadanje las sčasoma končalo? V nasprotnem primeru bom primorana zamenjati način kontracepcije, vendar pa v tem primeru verjetno druge kontracepcijske tabletke ne pridejo v poštev (estrogenske že zaradi migren)? Katere druge možnosti kontracepcije (razen kondoma) mi tako še preostanejo? Kako priporočljiv je maternični vložek?

Pozdravljeni!

Žal ne znam napovedati, kako se bo nadaljevalo izpadanje las. Morebiti še malo počakajte in opazujte, če ne bo bolje pač prekinite s Cerazette. Lasje bodo zrasli nazaj, ampak ne iz danes na jutri… Vsekakor je za poskusiti z materničnimi vložki, npr. Jaydess ali Kyleena.

Matjaž

Pozdravljeni,
Glede na odprto teme o Cerazetah in težavah z lasmi sedaj vidim,da je res nekaj na tem. Tudi sama jih jemljem več kot leto in v zadnjih nekaj mesecev sem opazila obupno izpadanje las in še te,ki so so zmeraj tanjše. Tudi koža ni več tako lepa kot je bila. Najpreje nisem pomislila na Cerazete zdaj pa to vse predolgo traja. Prej sem imela Yasmine in ni bilo teh težav. Ginekologinja mi je te predpisala zaradi težav s kapilarami. Če preneham s temi ali je smiselno,da se vrnem na Yasmine,ne vem kaj naj storim samo več kot očitno moram prenehati s cerazetami. Naj pa povem,da jih jemljem izključno zaradi poliacističnih jajčnikov. Hvala za čimprejšnji odgovor.

Pozdravljeni!

Če vam Cerazette ne ustrezajo, potem bi morda spet lahko prešli na Yasmine (ali kake druge kombinirane kontraceptive). Morda pa bi bilo povsem brez hormonske kontracepcije, vsaj nekaj časa, da vidite, kako bo? Ne vem sicer kakšne težave imate zaradi policističnih jajčnikov (to je bolj ugotovitev kot diagnoza) in kako (ter koliko) vam KT pri tem pomagajo?

Matjaž

Pozdravljeni!

Najlepša hvala za tako hiter odgovor. Ja res sem razmišljala o prekinitvi na splošno in sem to tudi omenila zdravnici pa je odkimavala…Namreč nikoli v življenju nisem imela rednih menstruacij dokler niso ugotovili na ultrazvoku,kaj je vzrok.Namreč moje menstruacije so se pojavile nekako na 3-4 mesece ali še redkeje,ko pa je bila so bile krvavitve tako hude,da sem nekaj dni lahko samo ležala ker sem bila tako slabotna. Z Yasmine se je pa to vse rešilo,nekako pred letom pa sem prešla na Cerazete kar mi je bilo dejansko še bolje,dokler v zadnjih 6 mesecih nisem opazila teh motečih dejavnikov,ki jih prej ni bilo in sem po prebiranju začela razmišljati,če je morda vzrok Cerazet.
Skrbi me samo,če na lastno pest preneham z jemanjem,da se povrnejo težave,ki sem jih imela nekoč daleč v preteklosti,telo se verjetno ni spremenilo glede na to,da so mi rekli,da imam to prirojeno.

Še enkrat hvala in lepe praznike,
Lana

Policistični ovariji niso vzrok za vaše redke menstruacije, ampak posledica nepravilnega delovanja hormoske gonadne osi, kar onemogoča redne ovulacije (ali pa so te nepopolne), posledično tudi menstruacije ni. Vmes se maternična sluznica močno odebeli, kar ob menstruaciji povzroča močne krvavitve, najbrž tudi krče. S hormonskimi zdravili (KT) se ovulacija prepreči, mesečne krvavitve pa niso menstruacije, so pa njej zelo podobne krvavitve, ki imajo enako funkcijo, torej redno, mesečno luščenje sluznice. Načeloma menstruacije niso potrebne, saj so le posledica ovulacije. Dokler je maternična sluznica tanka ni problema, če je le-ta odebeljena, pa nastopijo težave, ki jih opisujete. Seveda lahko s KT prekinete, v končni fazi je to vaša odločitev, a kljub vsemu menim, da je o terapiji smiselno govoriti z ginekologom. V končni faz vam zdravil ne predpiše kar tako, ampak z razlogom, zdravnik je vaš zaveznik. Verjetno KT jemljete že nekaj časa (let?), morda pa se je v tem času kaj pri vas spremenilo (pač ugibam) in se je vmes vaš ciklus nekako “resetiral” pa bi lahko bili, vsaj začasno, brez KT? Nekako v tej smeri bi se jaz skušal pogovoriti z ginekologom.

Matjaž

Pozdravljeni.
V kolikor image odvečno škatlico Cerazette – se priporočam.

Hvala in lep dan.

New Report

Close