Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Cezarette in libido

Cezarette in libido

Pozdravljeni,

sedaj že tretji mesec jemljem kontracepcijske tablete Cezarette, ker kombiniranih ne smem zaradi migren z auro. Otrok še nimam, stara sem 29 let.
Od kar jemljem tabletke sem poleg nerednih krvavite (krvavela sem 3 tedne skupaj, potem dva tedna nič, sedaj spet – 5.dan trenutno), opazila, da mi je neverjetno padel libido. Pred tem nisem imela nobenih težav niti z vlažnostjo, niti z libidom, niti z orgazmi. Sedaj vlažnosti praktično ni oz. je je zelo malo, libido je zelo majhen in kar je najhuje, zelo težko doživim orgazme. V 70 % sploh ne. Prej s tem res nisem imela težav, med ovulacijo je bila včasih dovolj minuta, da sem prišla do orgazma, če se je že kdaj zgodilo, da nisem imela libida, je bilo to dan ali dva pred menstruacijo. Veliko sem brala po internetu in zasledila, da še zdaleč nisem edina s to težavo ob jemanju Cezarette, tako da sedaj res ne vem kaj naj naredim. Kolikor vem, mi zaradi migren z auro ostaja samo še maternični vložek Jaydess, vendar tale spet vsebuje samo progestagen – ali tudi tole lahko vpliva na vlažnost in libido? Oz. ali bo kakšna razlika glede na Cezarette? Kaj pa glede krvavitev – so lahko še močnejše/pogosteje ali bo podobno? Kaj mi svetujete? Sedaj bom morala kmalu po novo škatlico in res ne vem, ali naj izrazim željo za Jaydess ali ne. Po kolikšnem času, ko ga odstranijo, lahko zanosiš? hvala. lp

Omenila bi še to, da se v zadnji treh mesecih v mojem življenju ni spremenilo nič drugega, kot to, da sem začela jemati Cezarette – partner je isti, nivo stresa je isti, življenski slog je isti … (ne vem, kaj bi drugega še lahko vplivalo).

Pozdravljeni!

Res je, niste edini s temi težavami, res pa je tudi, da ste večinoma naleteli na članke oz. mnenja žensk, ki imajo težave, tiste, ki težav nimajo, pa so večinoma tiho. Kakorkoli, videti je, da vam Cerazette ne ustrezajo, zato vsekakor poskusite z Jaydess. Vsebuje drugo vrsto gestagena in deluje predvsem lokalno na ravni maternične sluznice, morda vam bo ustrezal. Večinoma ovulacije so, torej so tudi menstruacije, ki pa so običajno bolj šibke. Zanosite lahko takoj po odstranitvi.

Matjaž

New Report

Close