Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Prehod iz yasminelle na belara

Prehod iz yasminelle na belara

Pozdravljeni!

Po 6 letih jemanja kontracepcijskih tabletk yasminelle, so se mi začele pojavljati krvavitve kakšnih 14 dni pred menstruacijo, ki so trajale do konca menstruacije, tako da sem praktično cel čas krvavela. Ginekologinja mi je v izogib temu predpisala tabletke belara, ki jih zdaj jemljem kakšen mesec. Sicer se imam za precej stabilno osebo (k temu pripomore tudi jemanje lamictala, ki ga jemljem približno toliko časa kot yasminelle), ampak zadnji mesec, odkar sem začela z jemanjem pa sem totalna čustvena razvalina. Vsaka stvar me spravi iz tira in v jok, ne želim si druženja z ljudmi in nasploh se počutim podobno kot takrat, ko sem imela depresijo v najstniških letih. Ali je to normalno pri menjavi tabletk zaradi spremembe vnosa hormonov? Naj še nekaj časa počakam in se bo stanje znormaliziralo ali je z uporabo bolje prenehati? Je možno, da belara ne vplivajo dobro na lamictal in se zato tako počutim? Hvala za odgovore.

Pozdravljeni!

Spremembe v razpoloženju so bržkone posledica spremembe KT oz. vrste gestagena (hormona), ki je v njih. Očitno vam Belara ne ustreza, dogovorite se z ginekologom za zamenjavo.

Matjaž

New Report

Close