Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Diane 35 in ponavljajoča se glivična vnetja

Diane 35 in ponavljajoča se glivična vnetja

Pozdravljeni,

odprla sem novo temo, ker podobne nisem našla. Stara sem 23 let, približno tri leta jemljem kontracepcijske tablete Diane 35. Ginekologinja mi jih je predpisala kot kontracepcijo, zdravilo proti aknam in nerednim menstruacijam hkrati. Kot stranski učinek so se mi že od samega začetka začela pojavljati blaga glivična vnetja. Na začetku le na vsakih nekaj mesecev, sedaj v zadnjem letu pa se mi ponavljajo praktično vsak mesec. So sicer blažja vnetja, a so kljub temu moteča. Menite, da so ponavljajoča se vnetja resnično lahko posledica tabletk, kot sem že nekje prebrala in kot tudi sama sklepam glede na njihov začetek pojavljanja? Razmišljala sem o tem, da bi Diane zamenjala za katere druge, saj vem, da so to zelo močne tabletke. Je možno, da bi kakšne manj močne tabletke lahko pomagale pri vnetjih? Skrbi me, da bi me zdravnica odslovila, saj drugih težav z Diane nimam.

Hvala in lp.

Pozdravljeni!

Katerakoli hormonska kontracepcija lahko povzroči bohotenje glivic in temu pridružene težave. Seveda lahko KT tudi zamenjate, a ni nujno, da bo kaj drugače. Nekatere ženske so bolj dovzetne in nagnjene k glivičnim obolenjem kot druge, zato se vnetja rada ponavljajo. Ob porušenem ravnovesju nožnične flore se lahko kot preventiva uporabijo regulatorji pH nožnice npr. Floragyn, Gynolact, Gynophilus, Multi-Gyn, Alkagin, Vidermina, ipd. (vprašajte v lekarni). S tem v nožnico vnesemo koristne bakterije, ki pomagajo držati kvasovke v šahu in jim ne dovolijo pretirano razrasti. Lahko vam zdravnik predpiše tudi tablete.

Matjaž

New Report

Close