Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcija – menjava

Kontracepcija – menjava

Pozdravljeni,

Trenutno jemljem tablete Milinette, ki sem jih dobila v Angliji ko sem študirala in so izkazale za bolj ustrzene v mojem primeru. Je pa res, da že dolgo razmišljam, da bi živela bolj naravno in brez dodanih hormonov, in razmišljam o vstavtivi materničnega vložka. Kakšna je razlika med bakrenim in tistim, ki ima malo hormonov? Koliko manj hormonov ima slednji v primerjavi s tabletkami? Ali se še kdo odloča za bakrenega? Ali dejstvo, da je moj intimni predel občasno nagnjen k vnetjem in to, da še nisem bila noseča vpliva na vstavitev? Ali lahko dejstvo, da je vhod moje nožnice precej ozek, vpliva na samo uporabo vložka?

Hvala in lp!

Pozdravljeni!

Alternativa Milinette pri nas bi bila Harmonet, Lindinette, Logest, Femoden. Bakreni vložek nima hormonov, v maternici sprošča bakrene ione, ki so toksični za spermije in hkrati naredijo maternično sluznico neprimerno za vgnezditev. Hormonski vložek vsebuje hormon levonorgestrel (ki je prisoten v nekaterih KT) in zgošča sluz v materničnem vratu in tako prepreči dostop spermijem do jajčeca, hkrati tudi tanjša in spreminja maternično sluznico. Bakreni vložek deluje izključno lokalno v maternici, hormonska vložka (predvsem Jaydess) pa predvsem lokalno, manjši del hormonov se izloči tudi v telo, a nekajkrat manj, kot pri drugih oblikah hormonske kontracepcije. Za bakreni obroček se odloča malo žensk, saj so menstruacije ob njem večinoma močnejše in daljše. Načeloma dejstvo, da še niste bili noseči, ni zadržek za vstavitev vložka, a kljub vsemu vam bakrenega ne bi priporočal. Vnetja (taka običajna) niso zadržek za vstavitev vložka, ne smete pa imeti aktivnega vnetja v času vstavitve ali spolno prenosljive bolezni. Vhod v nožnico na samo delovanje vložka nima nobene veze.

Matjaž

Pozdravljeni!

Sem prebrala ogromno tem, vendar nisem zasledila točnega odgovora.
Videla sem, da je bilo veliko govora o zamenjavi KT, ter da zamenjava med Yasminelle in Yaz ni nikakršna zamenjava, vendar pa je pri Stediril M-u in Yaz zgodba nekoliko drugačna.

Stara sem 24 in sem 2 leti jemala KT Stediril M, nato pa mi niso več odgovarjale. Ginekologinja mi je sedaj dala KT Yaz, ki pa vsebujejo manj hormonov, kot sem zasledila na forumu. Zanima me, če se pri tem poveča tudi možnost zanositve. Seveda vem, da je vsako žensko telo drugačno, ter da ne učinkujejo vse KT enako na vse.

Hvala za vaš čas in odgovor in se opravičujem, če je točno takšno vprašanje že bilo.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Vse kombinirane kontracepcijske metode delujejo po enakem principu. Manjša količina hormona ne pomeni manjšega kontraceptivnega učinka.

Matjaž

New Report

Close