Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tablete Belara

Kontracepcijske tablete Belara

Pozdravljeni!
Pred kratkim mi je ginekologinja predpisata kontracepcijske tablete belara, zaradi zelo bolecih in nerednih menstruacij. Ker se mentruacija priblizuje in jih bom prvic zacela jemati imam pomisleke, in sicer, kaksni lahko stranski ucinki..ginekologinja mi je sicer omenila nihanje razpolozenja, izcedki v ovluaciji in nekoliko povecana moznost za raka dojk. So to vsi mozni stranski ucinki ali ne? Kaj pa naprimer telesna teza? Se zredis pri jemanju teh tabletk?
Aja pa stara sem 17.
Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni!

Zagotovo vam ginekologinja ni omenila izcedkov v ovulaciji, so pa možni izcedki oz. vmesne krvavitve v ciklusu. Možno je, da boste imeli razpoloženjske motnje (npr. jokavost, občutljivost), prav tako je možno, da jih ne boste imeli. Hočem povedati, da so stranski učinki možni, a ne pri vsaki ženski in ne pri vsaki ženski kar vsi po vrsti ali v enaki jakosti. Večina žensk stranskih učinkov nima ali pa so minorni in znosni, kako bo pri vas, pa boste šele videli. Stranske učinke (in pogostost pojavljanja) imate opisane v navodilih za uporabo.

Matjaž

Pozdravljeni ze skoraj 1 leto jemljem kontracepcijske tabletke belara. Sprva sem jih iz novega omota jemala na 7 dan po 7 dnevnem premoru, sedaj pa jih jemljem pravilno na 8 dan po premoru. Pri nepravilnem jemanju sem krvavitev dobila na 3 dan premora sedaj pa na 4 dan. Zadnja 2 meseca imam tudi krvavitve ki so rjave barve in ne tako močne kot prej. Zanima me ali je kaj narobe ali pa se samo telo navaja na spremembo?
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Nič ni narobe, ne vznemirjajte se zaradi barve in trajanja krvavitve. Premor med zavojčkoma je lahko tudi krajši od 7 dni, narobe bi bilo, če bi bil premor med zavojčkoma daljši od 7 dni.

Matjaž

Pozdravljeni,
Jaz pa imam malp vec za napisati.
29.12.2017 sva s fantom imela spolni odnos kjer je pocil kondom. Jaz sem bila vsa panicna zato sem vzela jutranjo tabletko (max. 4ure po spolnem odnosu).
Potem mi je mentruacija zamujala priblizno 2 tedna. (Moram povedati da tudi tako imam obcasno ne redne menstruacije in pa da sem se ZELO zivcirala in sekirala za to) potem sem odsla k ginekologu in mi je naredila pregled ter povedala da mi lahko vidi plod oz vreckico sele pri 6.tednu. Predpisala pa mi je tudi tabletke belaro.
Nato sem nekaj dni kasneje 12.1.2018 dobila menstruacijo in tudi prvi dan zacela jemati tablete. Menstruacija je sicer bila krajsa kot ponovadi in bolj rdeca.

S fantom sva imela 29.1.2018 spolni odnos kjer je prislo do izliva v noznico. Tisti dan se tudi pojedla osmo tabletko. Zanima me ce tabletke ze takrat delujejo? Tudi za vnaprej me to zanima.
Pri tisti skatlici nisem nobene tabletke pozabila.
1.2.2018 sem nehala jesti tabletke in sledilo je 7 dni brez jemanja.
Vmes sem imela 2 dni cisto malo izcetka (temno rdece, rjavo) in to tako malo da nisem potrebovala vlozka. Imela sem drugace vse znake predn dobim M (bolece dojke, razdrazljivost, mazolji) Zanima me ce je to normalno da sem imela tako malo?

8.2.2018 sva imela spolni odnos kjer ni prislo do izliva (slisala pa sem tudi za predsemensko tekocino) in me malo skrbi, tisti dan sem zacela jemati tudi tabletke nazaj. Ampak nasledni dan sem pozabila vzeti tabletko ker sm bila celotni dan odsotna in enostavno mi je izslo iz glave (vem neodgovorno) ampak naslednji dan sam uzela 2 tabletki skupaj tisto od prejsnega dne in za tisti dan.
Od takrat naprej imam grozne tezave s prebavo, napihjena sem, imam grozne vetrove, zelo tezko grem na blato in tudi trebusne krce.

Uglaunem od usega tega kar sem napisala…me najbol zanima ce lahko kontracepcijske tablete spremenijo razultat testa nosecnosti (saj sem skozi te mesce naredila kar veliko testu. Zadnji je bil v petek 15.2.2018) usi so bili negativni. In ce je mozno da bi bila noseca
In pa ce je mozno da imem prebavne motnje glih zaradi uzetih 2-h tabletk na enkrat?

Rees hvala lepa za odgovor!

Pozdravljeni!

Pomirite se. Nadaljujte z rednim jemanjem KT in se ne vznemirjajte z dolžino in barvo krvavitve. Zaradi dveh hkrati zaužitih tablet nimate težav s prebavo. Tablete ne vplivajo na rezultat testa.

Matjaž

Potem ni moznosti da bi bila noseca?
Lp

New Report

Close