Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija kontracepcija po spolnem odnosu

kontracepcija po spolnem odnosu

sem 15 letno dekle in sem imela z fantom (14 let) v torek 29.8 spolni odnos z fantom..30.8 sem zvecer vzela kontracepcijke tabletke zyaz..tabletke jemljem ze 2 dni…test za nosecnost bi naredila 4. in 12.septembra vendar danes (1.9) opazam dda me zacenjo boleti dojke in slabo mi je…zato bom naredila test zjutraj..zanima me kaj naj naredim ce bom noseca in nocem da to pride do mojih starsev ali ostane v kartoteki…bodo kontracepcijskke tabletke delovale tudi dan po spolnem odnosu?? prosim svetujte cim prej…ce mozno tudi kaksne domace pripravke za prekinitev nosecnosti
hvala ze v naprej

Test za nosečnost nikar ne delaj ne jutri zjutraj, ne 4. septembra, ker bo negativen. Test je lahko pozitiven šele, ko je v telesu dovolj nosečniškega hormona, da ga test zazna, to pa je vsaj 14 dni po spolnem odnosu, torej bi teoretično lahko bil pozitiven 12. septembra. Prav bi bilo, da uporabiš nujno kontracepcijo. Pojdi v lekarno, pojasni situacijo in prosi za tisto nujno kontracepcijo, ki deluje še 5 dni po spolnem odnosu (imenuje se ellaOne in stane 24 EUR). Alternativa nujni kontracepciji so tudi kontracepcijske tablete, a se za ta namen uporabljajo druge, kot jih imaš ti, pa tudi v precej višji dozi. Kakšni so pa kaj tvoji menstrualni ciklusi? Koliko dni traja od 1. dne menstruacije pa do 1. dne naslednje menstruacije? Kdaj se ti je začela menstruacija? Ali sta med odnosom uporabila kondom in če ne, zakaj ne? Je fant ejakuliral vate (mu je prišlo v nožnico)? In če že imaš kontracepcijske tablete, zakaj si jih začela uporabljati šele sedaj? Upam, da spolnega odnosa nisi imela samo zato, ker hočeš ugoditi fantu!?

Matjaž

menstruacijo sem imela med 15 in 19.augustom…zato menstruacijo pricakujem 14 ali 16.septembra..kontracepcijske tablete sem si priskrbela takoj na drugi dan po spolnem odnosu..prej jih nisem imela..v noznico mu je prislo cisto malo veliko pa je slo ven.
hvala ze v naprej

nova
Uredništvo priporoča

teh tablet si nazalost nemorem priskrbeti..imate prosim kaksno drugo moznost kak naj preprecim zanositev? brskala sem nekaj z aspirinom ampak se mi to nezdi pametna ideja saj lahko skodujem sama sebi

Glede na tvoj ciklus si imela spolne odnose ravno nekje okoli ovulacije, a zdaj je, kar je. Z naravnimi sredstvi nosečnosti ne moreš preprečiti. Brez panike. Sedaj jemlji KT po urniku in čez 14 dni naredi test nosečnosti, kupiš ga v drogeriji (DM, Muller), najcenejši je dovolj dober. Menstruacije pa ne pričakuj 14. septembra, ampak šele, ko boš začela jemati bele Yaz tabletke.

Matjaž

najlepsa hvala..upam da bo res tako

New Report

Close