Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena KT

Pozabljena KT

Pozdravljeni!

Imam nujno vprasanje, ki me tezi ze en teden, moja ginekologinja pa je na dopustu … Lani sem imela nezeleno nosecnost, imela sem splav in sem nato po potrebnem premoru ponovno zacela jemati kt. Kt jemljem redno, dvakrat (februarja in junija) sem vmes morala jemati antibiotike. Prejsnji petek sva s fantom imela zjutraj spolni odnos brez kondoma, popoldan, ko bi morala vzeti tabletko, pa sem jo pozabila, ampak sem jo vzela naslednji dan, prav tako tudi tabletko, ki je bla namenjena za tisti dan. Zdaj pa me skrbi, ce je mozno, da sem slucajno noseca ali je vse psihosomatsko? Pozabljena kt je namrec bila 4.dan, tj. prvi teden, vendar sem jo vzela skupaj s kt za 5.dan. V drugem tednu (ta teden) sem imela stresen teden (visok utrip), danes cutim rahlo slabost in utrujenost. M mi v casu jemanja to leto ni zaostajala, vedno je bila tocna. Upam, da panicarim za brez veze.
Najlepsa hvala ze vnaprej za odgovor.

Pozdravljeni!

Enostavno počakajte na odtegnitveno krvavitev in če je ne bo, naredite test, pa bo vse jasno.

Matjaž

Pozdrav,

tabletke yaz jemljem nekaj več kot leto in pol. V tem mesecu sem po končani 4dnevni pavzi pozabila vzeti 1. in 2. tabletko, tako da je pavza trajala 6 dni, namesto 4. Če sedaj normalno jemljem tabletke, brez zamud in pozabljanja, je to ok? Je potrebna dodatna zaščita?
Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

To je ok, dodatne zaščite ne rabite.

Matjaž

Hvala za hiter odgovor. Kako pa to, da imajo tabletke yaz le 4 dnevno pavzo, večina drugih pa 7 dnevno? Se opravičujem, če je vprašanje neumno.

Ker krajši premor lahko zmanjša neželene učinke in poveča zaščito pred nosečnostjo. Premor v bistvu sploh ni potreben, 7 dni je povsem “umetno” določeno, ne zaradi medicinskih ali zdravstvenih razlogov. Bolj ali manj je premor zato, da pride do neke krvavitve in da so ženske pomirjene, da so imele menstruacijo (ki to ni)…

Matjaž

New Report

Close