Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tablete

Kontracepcijske tablete

Zivijo zanima me sledece:
Menstruacijo bi si prestavila na dva dni prej in sicer bi izpustila dve roza tabletki in pojemala vse bele tabletke zdaj pa nevem ali po belih tabletkah pojem te dve roza ki sta mi ostali ali naj grem na nov zavoj in tam nalepim nalepko z dvema dnevoma prej

Živjo!

V bistvu lahko naredite kakor želite: lahko ti dve pinki tabletki pustite za kdaj drugič in pričnete z novim zavojčkom ali pa ju pač uporabite enkrat po 4 belih.

Matjaž

Živjo,
zanima me, če lahko začneš jesti KT, tudi če nimas partnerja!

nova
Uredništvo priporoča

Živjo!

A mi lahko obrazložite vaše vprašanje? No, odgovor je seveda lahko, saj se KT ne uporabljajo zgolj kot kontracepcijsko sredstvo.

Matjaž

Pomoje je ženska vprašala če lahko jemlje KT, tudi če še nima spolnih odnosov, ali pa da jih bo imela kdaj kasneje!!!

Pozdravljeni,

v začetku avg sem imela nezaščiten so (počil kondom), šla sem po jutranjo tabletko. sicer mislim da po cca 24 urah? prav tako se mi je takrat končevala m.

po cca enem tednu , do 10 dneh sem opazila malo krvav(oz bolj ko ne rjav izcedek) iz nožnice. to se pripisala jutranji tabletki; sedaj pa me že par dni boli kot pred m. tudi danes zjutraj se je pojavila neka čudna kri (svetla), in pa malo izcedek. sama m bi morala nastopiti sicer čez ene 10 dni. je to lahko težava zaradi tabletke ali se moram obrnit do ginekologa? naslednji teden namreč odhajam na dopust..
g pregled sem imela v maju, baje je bilo vse ok, tudi bris
lp

Pozdravljeni!

Krvavitve so najbrž res posledica nujne kontracepcije oz. nestabilne maternične sluznice. Za vsak slučaj naredite test nosečnosti.

Matjaž

kašna je pa možnost nosečnosti? imam namreč vse znake nosečnosti ali pa prihajajoče M- boleče prsi, bolečine v križu, spodnjem delu trebuha.. slabosti ni

lp

Možnost nosečnosti je majhna, a zakaj bi ugibali?

Matjaž

kdaj pa test pokeže? zadnjo m sem imela (konec m) 4.8, se pravi začetek nekje konec julija, 5.8 sem vzela jutranjo tabletko. bi sedaj že kaj kazalo ?

Pri navajanju menstrualnega ciklusa se vedno pove 1. dan menstruacije, dolžina menstruacije ni pomembna, in dolžina povprečnega ciklusa. Test pokaže, ali ste noseči ali niste noseči, če ga opravite vsaj 14 dni od spolnega odnosa oz. po pričakovani menstruaciji. Predlagam, da s testom še počakate kak teden.

Matjaž

New Report

Close