Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena kontracepcijska tabletka Belara

Pozabljena kontracepcijska tabletka Belara

Pozdravljeni!
Danes zvečer sem ugotovila, da sem pozabila vzeti kontracepcijsko tabletko BELARA, v drugem tednu…
Bila sem na kopališču in je zgleda res nisem vzela, do zdaj pa sem bila prepričana, da sem jo…
Tako, da sem jo pozabila vzeti v TOREK V DRUGEM TEDNU, danes je PONEDELJEK v TRETJEM TEDNU, tabletke dodatne nisem vzela saj sem bila prepičana, da sem jo po prihodu iz kopališča vzela…
S fantom sva imela spolne odnose sicer z kondmom po tem, ker mi je tako nekaj narekovalo… Vendar zdaj nevem pravilno ukrepati, od pozabljene tabletke je minilo 1 teden, zelo me skrbi…
Prosim za kakršno koli pomoč!
lp

Pozdravljeni!

Brez panike. Nadaljujte z jemanjem KT po urniku.

Matjaž

Zanima me še, če naj normalno v četrtek naredim premor?
Hvala na hitrem odgovoru! 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Normalno.

Pozdravljeni.
Tudi sama jemljem tablete Belara in konec drugega tedna/zacetek tretjega sam pozabila vzeti kar dve (v cetrtek in petek). Vceraj – v soboto sem tabletko vzela ampak le eno, nekaj ur za tem pa sem dobila menstruacijo. Zdaj me zanima, ali naj nadaljujem z jemanjem ali kar naredim premor ceprav imam se 6 tabletk?
Hvalezna bom vsakega nasveta.
Lp Anja

Ker ste ze dobili krvabitev bi jaz kar naredil premor, pri cemer bi stel da ste zadnjo tableto pojedli v sredo.

Matjaz

Pozdravljeni,
Še ena pozabljivka, imela sem premor od pondeljka do nedelje.
Včeraj bi morala vzeti pa sem pozabila. Naj bi danes 2? Zelo me skrbi. Prav tako me zanima kako se zaščititi do krvavitve ali morava uporabiti kondom ali bodo tabletke zopet zaščitile?

Pozdravljeni!

Vzemite pozabljeno in današnjo, 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Matjaž

Pozdravljeni,
V sredo1.5. sem začela z novim paketkom tabletk belara, torej prva tabletka po premoru. Pozabila pa sem vzeti tabletko v soboto 4.5., torej 4. tabletko v prvem tednu. Imela pa sem spolni odnos 1. in 3.5., zato se bojim, da sem mogoce zanosila. Pozabljeno tabletko sem vzela v nedeljo, vendar je minilo vec kot 12 ur, naslednje sem jemala redno ob casu… Zal je moj ginekolog na dopustu in se obracam na vas.
Hvala za odgovor

Pozdravljeni!

Nič tragičnega, jemljite KT normalno naprej po urniku.

Matjaž

Pozdravljeni, ker se moje vprašanje tudi nanaša na tabletke belara, nisem želela odpirati nove teme.
Ko sem pred malo več kot leto dni hodila h ginekologu po tabletke, sem morala izpolniti nek vprašalnik. Vem, da je bilo vprašanje ali kadim, vendar se pa ne spomnim kaj točno sem takrat rekla. Torej zanima me, če jaz pokadim na vsake toliko časa kakšen cigaret, so belara “močne kontracepcijske”? 2 cigareta dnevno je maximalno, pa se to ne vsak dan, vsak mesec.
Moje prijateljice, ki kadijo redno imajo ponavadi Sibille KT.
Upam da razumete moje vprašanje.

Pozdravljeni!

Kajenje ne zmanjšuje učinkovitosti KT pač pa poveča tveganje za nastanek krvnih strdkov. Seveda je bolje če ne kadite, ampak 2 cigareta nista kritična doza.

Matjaž

Ja, saj zaradi strdkov sem spraševala. Torej če si jaz mesečno eno škatlico, pa še mogoče takrat ne vseh dvajset, pa ne vsak mesec pokadim, ne bo nič narobe če bom jaz te tabletke jemala dalje?

Aja, a pa tudi kaj odvisno katere cigarete pokadim(močne ali bolj blage)?

Kajenje je bolj problematično po 35. letu starosti.

Matjaž

Pozdravljeni,
Po polletnem premoru sem zacela s tabletkami belara. V zacetku tretjega tedna (ce je prvi teden teden menstruacije) sem tabletko vzela od 11-13h po običajni uri jemanja tabletk. V naslednjih dnevih se mi je pojavila manjsa krvavitev. Tabletke sem jemala do konca paketka, sem pa 4 dni po tem ko sem vzela tabletko prepozno imela mezasciten spolni odnos. To je bilo dva dni nazaj. Je moznost zanositve? In ce ja, je priporocljiva jutranja tabletka v twm primeru?
Hvala za odgovor

Pozdravljeni, 13 ur ni kritična zamuda, nujne kontracepcije ne rabite.

Matjaž

Pozdravljeni,
redno jemljem kt belara. 23.11. sem dobila menstruacijo en teden prej kot bi jo morala dobiti in sem normalno vzela vse tabletke do konca in potem naredila premor brez tabletk (1teden) ko nisem imela vec menstruacije. Z fantom sma imela redne spolne odnose in sedaj me skrbi da sem zanosila, saj imam ze dva dni krče in slabost. Zanima me, če je to možno ali lahko nosečnost kar odmislim. Lp

Pozdravljeni!

Če ste KT redno jemali, je možnosz nosečnosti zelo zelo majhna.

Matjaž

Pozdravljeni,
Prejšnji mesec sem s KT prekosčila mesečni cikel. Včeraj sem pozabila vzeti tabletko (predzadnjo). Ali je problem, če zadnjih dveh tabletk ne vzamem in kar začnem s pavzo?

New Report

Close