Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tablete

Kontracepcijske tablete

Jemljem kontracepcijske tablete yaz in bi si rada prestavila menstruacijo imela bi jo kaksen teden kasnej ali pa prej kako to naredim vem tudi da bi lahko bele tablete izpustila vendar se bojim da me bo celi mesec bolel trebuh in prsi

Načeloma se priporoča, da se preskočijo bele neaktivne tablete in se nato naslednji zavojček uporabi do konca. No, lahko pa si odtegnitveno krvavitev prestavite nazaj, tako da npr. namesto 24 pinki tablet pojeste 20, nato 4 bele in nato nadaljujete z novim zavojčkom. Tako bo (naj bi) krvavitev nastopila 4 dni prej.

Matjaž

Bi lahko naredila tako da bi zadnjo roza tabletko pred belo izpustila in zacela jemati bele tako bi menstruacijo imela tudi prej

nova
Uredništvo priporoča

Ja, tako bo krvavitev predvidoma nastopila en dan prej. Pa bo to dovolj?

Matjaž

Pozdravljeni.
Eno leto ze redno jemljem kontracepcijske tablete Sibila. Menstruacijo imam redno vcasih manj vcasih vec. Pred kratkim (14 dni) sem zacela tudi z imunoterapijo za alergije. Menstruacijo naj bi dobila vceraj in je ni bilo danes pa imam samo rahel rjav izcedek ali je moznost da sem noseca ali me po nepotrebnem skrbi? Res vam bom hvalezna odgovora.
Lp

Pozdravljeni!

Splošni odgovor na vaše vprašanje je nekako v smislu: V življenju je vse možno oz. nič ni nemogoče. Če pa sprašujete kaka je verjetnost nosečnosti, ta je pa zelo mala, ne glede na to, kakšna je vaša tokratna krvavitev.

Matjaž

New Report

Close