Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Jutranja tabletka

Jutranja tabletka

Pozdravljen,
2.7. Sem imela prvi dan M. 15.7.se nama je pri So pripetila nesreča. Kondom se je snel,kar sva kasneje opazila. Fant je sicer ejakuiral na moj trebuh. Vendar nisem bila sigurna zaradi predizliva in sem v cca 10 urah vzela Ecapelle. Pa tudi po izračunu je bilo to v času plodnih dni. ( prejšnjo M sem dobila po 28 dneh. Sicer je redna nekje na 26-28 dni).
Na netu sem prebrala,da naj bi bila ta tabletka 99% po študiji.
Kakšna je možnost, da sem vseeno zanosila?
Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Pozdravljeni!

Možnost nosečnosti je majhna, kako majhna pa ne ve noben. Saj številke niso pomembne. Pomembno je, ali boste zanosili (100 %), ali pa ne boste (0 %), kajne? Naredili ste vse, kar ste lahko, zato se ne sekirajte več. Če bo menstruacija močno zamujala (in včasih res zamuja zaradi nujne kontracepcije), naredite test.

Matjaž

Hvala za odgovor.
Me pa zanima kdaj lahko najprej naredim test. Lahko po 14 dneh od odnosa,da bo realno pokazal?
Sem namreč zelo v skrbeh in živčna. Ker res nebi rada delala UPN.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Razumem vašo živčnost. Kot sem že rekel, naredite test, če bo M zamujala.

Matjaž

Pozdravljeni!
S fantom nama je 15.7 počil kondom in sem še isti dan vzela jutranjo tabletko norlevo. Takrat nisem imela nobenih stranskih učinkov, vse je bilo normalno. Sedaj pa se mi je 22.7 pojavil nekakšen rjav izcedek, ki se je kmalu spremenil v rdečega, kot bi imela menstruacijo. Prebrala sem da je to normalno da se po tabletki lahko pojavi krvavitev. Ampak vseeno me je strah ali je možnost zanositve velika? Menstruacijo pa sem imela nazadnje 4.7
Hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni!

Naredili ste, kar ste lahko. Če bo menstruacija zamujala, naredite test.

Matjaž

New Report

Close