Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Krvavitev pri kontracepcijskih tabletkah Yaz

Krvavitev pri kontracepcijskih tabletkah Yaz

Zivjo,

17. aprila mi je bilo ugotovljeno, da imam polip, ki je bil nato z operacijo 20. aprila odstranjen. Pred tem so se mi tri mesece zaporedoma med jemanjem roza Yaz KT pojavljale krvavitve – vcasih bolj, vcasih manj. Vendar po ugotovitvi vzroka, in nato uspesni odstranitvi, sem vmes dobila menstruacijo (skladno z belimi tabletkami) in vse je kazalo v redu. Druga menstruacija pa se je koncala pred 8 dnevi, 2 dni nazaj (7.6.) pa se je vmesna krvavitev zopet pojavila. Na trenutke gre za manjsi rjavkast izcedek, nato pa je krvavitev zopet podobna tisti v casu menstruacije – mocna in rdeca. Obcasno pa se pojavi tudi rahla bolecina podobna krcem, a ne vedno.

Skrbi me, ce se je problem (polip) ponovil ali je vzrok drugje? do jemanja belih tabletk me loci se 14 dni.

Stara sem 21 let in jemljem KT tabletke Yaz ze skoraj tri leta.

Za odgovor se najlepse zahvaljujem, Ana.

Živjo!

Takšne vmesne, prebojne krvavitve so možne pri vseh KT in niso nevarne, so pa tečne, polip gor ali dol. Ali je nastal še kakšen polip seveda ne morem vedeti, če vas to skrbi, se znova naročite pri ginekologu.

Matjaž

New Report

Close