Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Mirena odstranitev

Mirena odstranitev

Spoštovani.
14 dni nazaj mi je ginekolog na pregledu po porodu (6 tednov po porodu) vstavil mireno. 2 dni je bilo ok, potem pa sem začela krvaveti. In sedaj že 12 dni krvavim, kot bi imela menstruacijo. Ali je to normalno? Naj povem, da je bil to moj 3 porod (stara sem 36 let in z možem ne želiva več otrok) in polno dojim. Po prvih dveh porodih nisem dobila menstruacije več kot 1 leto, kolikor sem dojila. Ginekolog je razložil, da so možni rjavkasti izcedki ali manjše krvavitve kakšen dan ali par dni, ne pa take dolgotrajne krvavitve. Ali je možno, da sem sedaj dobila menstruacijo? Ali bom imela menstruacije, če polno dojim in imam mireno, glede na to, da jih pri prejšnjih dveh nisem imela? Drugi problem pa so glavoboli. Od začetka krvavitve imam glavobole. In to kar močne. Glede na to da dojim, nočem jemati preveč protibolečinskih tablet. Pred vstavitvijo glavobolov nisem imela. Na splošno nisem imela nobenih težav. Ker že težko skrbim za dojenčka in še dva malčka me zanima, ali naj vztrajam, ali obstaja možnost, da mireno čim prej odstranim. Vem, da traja cca. 6 mesecev, da se zadeva uredi, vendar takih težav nisem pričakovala. Najlepša hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Pravzaprav vam nimam za povedati kaj posebno pametnega. Dejstvo je, da smo si ljudje različni, in kar deluje pri enem zelo dobro vrsto let, pri drugem ne deluje (tako dobro). Res včasih traja kar nekaj mesecev, da se telo navadi na Mireno, zato se pač priporoča, da se vztraja, se pa tega ni treba držati kot pijanec plota. Menstruacije pri polnem dojenju so redke, so pa kljub vsemu možne. Mnoge ženske pri uporabi Mirene nimajo menstruacij. Domnevam, da pri vas torej ne gre za menstruacijo, ampak za krvavitve zaradi Mirene. Proti bolečinam lahko uporabljate paracetamol in ibuprofen. Morda bi za vas bila dobra odločitev tudi sterilizacija (ali vazektomija pri partnerju). Posvetujte se z vašim ginekologom.

Matjaž

New Report

Close