Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Daylette in pozabljena tabletka 15. dan

Daylette in pozabljena tabletka 15. dan

Pozdravljeni!

Se opravičujem, vem da dobite ogromno takih “tem” in vprašanj, vendar sem v dilemi … 15. dan jemanja tablet Daylette (24+4) sem pozabila vzeti tableto, ki jo ponavadi jemljem vedno ob 20. uri. Vzela sem jo šele naslednji dan ob 17. uri nato pa še eno ob 20 uri in spet naprej kot vedno. Prej je nisem nikoli pozabila, niti po tem dnevu ne. Sedaj sem 23. dan in sem v dilemi kaj naj storim. V navodilih piše, da če pozabiš vzeti tableto v tretjem in četrtem tednu, naj jo vzamemo takoj, ko se spomnimo, zavržemo placebo tabletke in nadalujemo z novo škatlico … To se mi ne “dopade” saj imam sedaj vse v nekem “redu”, glede menstruacije in vsega in ne želim ta “red” uničiti s prestavitvijo menstruacije (vmesne krvavitve, itd.).

Še dodaten info, za vsak slučaj sem pri spolnem odnosu uporabila dodatno zaščito, čeprav ni pisalo, da je to potrebno, zato sem enkrat pozabila (nedelja – 21. dan). Kaj naj sedaj storim? Glede na to, da je bil 15 dan (res začetek 3 tedna), naj res izpustim placebo tabletke in pričnem z novo škatljico ali lahko jemljem vse kot po starem? Kakšna je možnost zanositve?

Lep dan

Pozdravljeni!

Se strinjam z vami, da kar nadaljujete po začrtani shemi in naredite premor za odtegnitveno krvavitev, saj zamuda ni bila kritična, vzeli ste tudi vse tablete.

Matjaž

New Report

Close