Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Mirena in mozna nosecnost

Mirena in mozna nosecnost

Pozdravljeni, imam Mireno 5 leto, stara sem 40 let. Zadnjo kontrolo sem imela feb letos, vse ok. Zdaj me mucijo nosecniski simptomi. Menstr ze nekaj let nimam, tako da se po tem ne morem orientirati. 2 tedna nazaj sem imela vrocinske oblive, ze 3 tedne imam zelo obcutljive prsi. Naredila sem test (digitalni Clearblue) 2 tedna nazaj, danes spet, obakrat neg. Kaj zdaj? Se narociti k zdravniku? Ponoviti test cez teden ali dva? Je mozno, da je “nosecnisko” pocutje posledica hormonskega delovanja Mirene? Ginekologinja je ob zadnjem pregledu rekla, da v meni se zagotovo nisem. Hvala. Lp

Pozdravljeni!

Očitno trenutno niste noseči, teste pa seveda lahko ponavljate, kolikor želite, a negativni test ne bo povedal, zakaj imate simptome, kot jih opisujete. Nivo hormonov v Mireni z leti pada, njihova koncentracija je v 5. letu še vedno dovolj visoka za kontraceptivni učinek, je pa lahko že zmanjšana v tolikšni meri, da nastopi menstruacija in z njo povezan PMS?

Matjaž

Hvala za koristen odgovor. Nekam dolgo traja (nekaj tednov) ta PMS, ampak bi znalo biti to. Lp

New Report

Close