Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Qlaira in Primolut Nor

Qlaira in Primolut Nor

Pozdravljeni,

Ker vem, da s Qlairo ni možni prestaviti menstruacije, me zanima sledeče.
Menstruacijo bi mogla dobiti te dni, ker je še nisem dobila, me skrbi, da bom jo naslednji teden, ko grem na dopust.
Trenutno imam še 4 tabletke Qlaira, da dokončam škatlico (ned-sre).

Če do jutri ne dobim menstruacije, bi si jo rada čimprej začela prestavljati s tabletkami Primolut Nor.
Kako to naredim? Npr. danes še vzamem tabletko Qlaira in jutri preneham z jemanjem Qlaire in začnem normalno jemati Primolut Nor, čeprav bi še mogla vzeti 3 tabletke za dokončanje škatlice?
Potem, ko spet dobim normalno prvi dan menstruacije spet začnem z naslednjo škatlico Qlaira?

Res nimam pojma, zanima pa me, da ne bi bilo kaj narobe.
Hvala že v naprej za odgovor!

Pozdravljeni!

Načeloma tudi s Qlairo gre prestaviti krvavitev, a niso primerne vse tablete v zavojčku, zato se tega ne priporoča, je včasih preveč zmede. Predlagam, da namesto prestavitve mesečne krvavitve le-to raje preskočite. Qlaira še naprej redno jemljite, hkrati pa dodajte še Primolut Nor (1 tbl. na 12 ur), ki ga v tem primeru že kar začnite jemati, če še niste prepozni. Druga opcija bi bila, da v tem zavojčku opustite oz. preskočite 2 temno rdeči in 2 beli tableti, v novem zavojčku pa preskočite 2 temno rumeni in začnete s svetlo rumenimi tabletami.

Matjaž

Pozdravljeni!
2 meseca nazaj sem zamenjala tabletke iz lindinete na qlairo. U prvem mesecu sem imela vsakodnevne rjavo-rdece izcedke. Sedaj uporabljam 2.skatlico (2 mesec) qlairo in v prvi polovici nisem imela izcedkov sedaj so se pa pojavili in sicer rjavi so.pa precej manjsi kot 1.mesec jemanja qlaire. Sli je to normalno tut v 2 mesecu?

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Počakajte še en mesec, morda bo bolje, če ne bo, pa se pogovorite z ginekologom.

Matjaž

New Report

Close