Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija KT Yasminelle – prosim za mnenje in izkušnje

KT Yasminelle – prosim za mnenje in izkušnje

Pozdravljeni,

Stara sem 27 let. Dobrih 10 let jemljem KT Yasminelle. Glede nato, da tablete jemljem tako dolgo obdobje se mi ne sanja, če so lahko moje težave povezane z jemanjem KT. Pred jemanjem KT teh težav ni bilo. Ko sem pričela z jemanjem KT sem najprej prejela Logest. Ker je bila ginekologinja mnenja, da so zaradi vmesnih krvavitev “preblage” mi je takrat menjala za druge tabletke katerih imena se ne spomnim. Po teh drugih tabletkah sem se vsak dan jokala v bistvu brez razloga zato jih je zamenjala za Yasminelle. Dobila sem težave z izcedki katere trajajo še dandanes. Sliši se čudno ampak na te izcedke sem se zdaj že navadila saj sem ob vseh dobljenih zdravilih pri ginekologu za kandido, glivična vnetja nad zdravili obupala saj se mi ob jemanju pojavijo še hujše težave z prebavo, ki jih imam že brez jemanja le teh ampak ne v tako hudi obliki. Naj omenim, da se težave z prebavo (driske) pojavljajo zadnja 4 leta. Zato mi ni jasno ali je možno da bi bile zato krive KT, ker potem bi se težave verjetno pojavile že prej? Prav tako imam težave tudi z otekanjem nog. Ja, najprej so mi otekale noge zdaj se otekanje pojavlja tudi na trebuhu, včasih celo rokah in obrazu. Danes naprimer sem vzela dvanajsto tabletko in že drugi dan sem zeeelo otečena, zabuhla, obraz, oči. Ali je zastajanje vode možno zaradi jemanja KT? Vse to namreč sprašujem, ker resno razmišljam o prenehanju jemanja KT v upanju, da bi se zgoraj omenjene zdravstvene težave potem umirile. Ampak, ker trenutno nimam namena zanositi še vsaj nekaj časa ne vseeeno nebi želela nehat jemati KT saj morda mojim težavam niso vzrok KT. Prosim za vaše mnenje. Zelo bom vesela tudi za mnenje kakšne dolgoletne uporabnice tabletk Yasminelle, da vidim če se katera najde v mojih težavah. Naj omenim še hudo utrujenost, zaspanost in brezvoljnost.

Pozdravljeni!

KT lahko povzročajo zabuhlost oz. napihnjenost. Poskusite z uporabo KT, ki vsebujejo drugo obliko estrogena (Qlaira) ali s takimi, ki nimajo estrogena (Cerazette). V poštev pride maternični vložek (Jaydess ali Mirena). Lahko tudi poskusite prenehati jemati KT za kak mesec ali dva, pa boste videli, ali bo kaj bolje, pri SO uporabljajte kondome. Pojdite ginekologinji na posvet.

Matjaž

New Report

Close