Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Nuvaring težave

Nuvaring težave

Pozdravljeni,
zelo malo sem našla na to temo po spletu.. Namreč že dobri dve leti uporabljam Nuvaring, za katerega sem se odločila zaradi težav s krčnimi žilami (po predlogu ginekologa, predhodno uporabljala Yaz, začela jemati zaradi groznih bolečin, bruhanj, prebavnih motenj med menstruacijo). Imam 23 let, nobenih zdravstvenih težav predhodno, le gensko zelo dobre dispozicije za pojav krčnih žil, ki so se začele pojavljati okoli 17 leta (in se z Yaz slabšale).
Morem reči, da je bilo do pol leta nazaj vse super! Od počutja, nobenega nihanja razpoloženja, teže, bolečine žil so izzvenele (včasih bile prisotne sploh na dan, ko sem dogo stala, veliko pretekla, bila na soncu dlje časa), skratka res, telo je super sprejelo spremembo. Zadnje pol leta pa opažam pa grozne znake PMS-ja. Do sedaj nisem nič pretirano paničarila, saj sem ena izmed tistih, ki nikakor ne gre ob vsaki spremembici do zdravnika. Opazovala sem se nekje pol leta. Nekje 10 dni pred začetkom menstruacije se začne… nihanje razpoložanja, ekstremno, povečan apetit (ampak res tako zelo, da se 10 dni zelo zelo težko obvladujem-pa vendar se poskusim izogibati moki in krompirju, sladkorju, posežem po zelenjavi in ribah), vodo vežem, včasih imam tudi po 3 kg več ampak to tako čez noč, nenormalna utrujenost, ki me zelo ovira pri vsakodnevnih opravilih, učenju, da ne govorim, da se pri teku in fitnesu KOMAJ premaknem (takoj sem zadihana), slabo spim, obliva me vročina, sploh ponoči, razdražljivost, vsaka manjša stresna situacija me spravi iz tira (konstantna nervoza), glavobol in omotica (tudi v avtu! ko pogledam na hitro v mrtvi kot nazaj, pri vstajanju po dolgotrajnem sedenju, ležanju, pri počepih).
Generalno lahko rečem ,da kar zdravo jem, zelo raznoliko, zelo dosti pijem vode, ne kadim, nobenega alkohola.
Težave se pojavijo nekje 10-12 dni preden odstranim obroček, nato čez noč poneha in se počutim več kot odlično vse med in po menstruaciji, spet do teh 10-12 dni pred odstranitvijo…
Mislim, da je težava več kot sigurno povezana z mojim nihanjem hormonov. Ne vem kaj prav storiti, če je imela katera podobne težave, lepo prosim za kakšen nasvet.
Zdravniku sem omenila, menda je normalno, meni se ne zdi, ker je razlika v počutju in vseh opisanih dejavnikih, znotraj dveh obdobij, očitna.

Pozdravljeni!

Očitno vam hormonska terapija ne ustreza najbolj, kljub vsemu bi lahko poskusili še s kakšnimi drugimi KT, ki vsebujejo drugačno vrsto gestagena, alternativa je maternični vložek. Lahko ste pa tudi nekaj časa brez hormonske kontracepcije in uporabljate kondom?

Matjaž

New Report

Close