Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Nočem nositi vložkov med menstro

Nočem nositi vložkov med menstro

Heey!
Stara sem 12 let, mentroacijo sem dobila pred 6.razredom. Mene vložki zelo motijo, tudi najtanjši in si zato okoli spidnjic ovihem wc papir. Ponavadi nimam zelo močne menstre. A so vlozki nujni? Ker jaz jih res ne moram nositi! Pa še v šoli ko si ga zamenjaš, se ti smejijo, saj jih večina iz razreda še nima menstre…kaj naj storim???
Hvala.

Hey!

Torej, načeloma vložki niso ravno nujni, a ne znam si predstavljati, kako bi bilo brez. Hlačke se sicer lahko operejo, a madeži od krvi ostanejo. Pomisli, koliko hlačk bi potrebovala in kako pogosto bi jih morala prati tvoja mami? Bilo bi res nepraktično. Poskusi še kakšne druge vrste vložkov, ne samo bolj tanke, ampak tudi bolj ozke, prosi kakšno prijateljioc za nasvet, jaz ti ga iz očitnih razlogov ne morem dati. Vse tvoje sošolke bodo v kratkem dobile menstruacijo, zato naj te njihov posmeh ne moti, ne bodo se več dolgo smejale. Imeti menstruacijo je pač nekaj naravnega, tega se ne rabiš sramovati.

Matjaž

New Report

Close