Najdi forum

Kondomi

Pozdravljeni!
Pred mesecem dni se prenehala z jemanjem kontracepcijskih tablet zaradi zdravstvenih težav in tako mi je bila prepovedana vsa hormonska kontracepcija. S fantom sva začela uporabljati kondome, a mi je po njihovi uporabi in tudi med samim odnosom zelo peklo, kljub močni vzburjenosti. Predvidevala sva, da so predebeli, zato sva kupila najtanjše, kar sva jih našla in med samim odnosom je bilo vse v redu, naslednji dan pa je me vse peklo. Danes, dva dni po tem, sem dobila nekakšno vnetje, predvidevam, da glivice, glede na sirkast izcedek. Glivice sem do zdaj imela le enkrat, pred 5 meseci in zanima me, ali so lahko posledica kondomov? Je tudi pekoči občutek nastal zaradi njih? Sem morda alergična nanje? Predvidevam, da ne, saj so simptomi alergije na lateks drugačni. Kaj bi lahko bil vzrok za moje težave? Kakšna vrsta kontracepcije mi sploh še ostane, če hormonske ne smem jemati, kondomi pa pečejo. Mogoče maternični vložki, čeprav še nisem rodila?
Hvala za odgovore!
Lp

Pozdravljeni!

Glede na to, da prej težav niste imeli, bi lahko sklepal, da ste preobčutljivi na kondome. Poskusita s takšnimi, ki niso izdelani iz lateksa. Glede materničnega vložka s hormonom, najbrž bi lahko bili kandidatka za vstavitev, ampak o tem bo presodil vaš ginekolog, odvisno tudi, zakaj vam je bila odsvetovana hormonska terapija.

Matjaž

New Report

Close