Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Zamenjana Mirena,krvavitev

Zamenjana Mirena,krvavitev

Pozdravljeni,
Pred 1 mesecem so mi po 5 letih zamenjali mireno.Naslednji dan sem imela krče in nekaj rjavega izcedka.Potem skoraj 14 dni menstruacijo.Sem že mislila,da se je umirila,vendar sem po odnosu,naslednji dan ponovno začela krvaveti.Trajalo je dva dni,nato spet rjavi izcedek.Nato sem spet po odnosu dobila kot menstruacijo.Trebuh ne ne boli,vendar mi gre krvavitev na živce.Ne vem ali je to normalno,ali naj grem k ginekologu?Pred menjavo sem imela menstruacijo na 3 tedne.Dva dni krvavitev,nato še nekaj dni rjav izcedek.Zdaj sem pa že malo obupana.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Na daleč je nehvaležno ugibati, kaj vam povzroča te krvavitve, morda nestabilna maternična sluznica, morda po odnosih zakrvavite iz površine materničnega vratu? Če vas skrbi oz. preveč živcira (nekatere ženske imajo krvavitve tudi po več mesecev) bo najbolje, da vas pregleda ginekolog, saj imate predvideno kontrolo po vstavitvi vložka?

Matjaž

zdravo,
stara sem 23 let in z ginekologinjo sva vstavili yajdess. Od tega je 12 dni sedaj. Ali je normalno, da imam kar krče, še vedno tako kot prvi dan? Bolečine v spodnjem delu trebuha?

Zdravo!

Vsako telo nekoliko drugače reagira na tujek v maternici, krči in bolečine so vsekakor možni, pri nekaterih ženskah tako močni, da materničnih vložkov ne prenašajo. Krči lahko nastanejo zaradi odstopanja od primernega položaja vložka in trajajo tako dolgo, dokler se vložek ne “uleže”. To običajno traja nekaj dni. Če imate krče in bolečine 12 dni kot pravite, je smiselno z UZ pogledati stanje.

Matjaž

New Report

Close