Najdi forum

Krvavitev

Pozdravljeni.
Tabletke belara imam ze okoli 2leti. Jemljem jih redno in nikoli se še ni zgodilo, da bi katero pozabila ali karkoli kar bi omejilo njihovo delovanje (bruhanje,driska 3uri po zaužitju)
Nazadnje sem imela menstruacijo pred 10dnevi.
(Med menstruacijo ozr. Krvavitvijo imam 7dnevni premor po navodilih nato zacnem novo skatlo)
Pred 1dnem pa sem opazila rjav izcedek ,danes pa tudi mocne krvavitve podobne menstruaciji. Imam tudi rahle krce skratka vse kot pri redni (ozr. Se huje)
Kaj je torej lahko vzrok in ali je to nevarno? Kaj podobnega se mi namrec se ni zgodilo. Hvala za odgovore!

Pozdravljeni!

Seveda na daleč ne morem vedeti, kaj je narobe, a najbrž gre za prebojno krvavitev, ki nastane, ker maternična sluznica ni več dovolj stabilna in zakrvavi. To ni nič nevarnega, je pa nadležno. Res pa je tudi, da te vmesne, prebojne krvavitve običajno niso tako močne, kot vi opisujete. Če ste že proti koncu zavojčka, lahko jemanje tudi prekinete, naredite 7 dnevni premor in nato začnete z novim zavojčkom. Če se bodo krvavitve ponavljale iz meseca v mesec, obiščite ginekologa.

Matjaž

Hvala za odgovor!
Krvavitev počasi slabi, tudi krči so šibkejši. Tabletk nisem prenehala jemati ozr. Jih jemljem normalno naprej.
Bi mogoče vzrok tega lahko bil stres ali pa prevelik napor? Sem zelo aktivna v fitnesu ozr. Dvigovanju utezi. Skrbi me samo ker se je to pojavilo prvič v 2letih in me je kar precej prestrašilo.

nova
Uredništvo priporoča

Verjamem, da vas je prestrašilo, a vse je enkrat prvič. Dvomim, da bi napor imel karkoli opraviti s tem.

Matjž

Pozdravljeni!

Že skoraj 3 tedne jemljem tablete yaz, ki mi jih je ginekolog predpisal za ureditev menstruacije. Ker sem imela neredno in nisem vedela kdaj se začne, sem jih začela jemati kmalu po pregledu pri ginekologu.

Včeraj me je bolel trebuh, danes pa sem dobila krvavitev, čeprav še nisem končala z roza tabletkami (imam jih še 5). Ali naj nadaljujem z jemanjem normalno ali naj začnem z belimi tabletkami?

Hvala za pomoč 🙂

Pozdravljeni!

Glede na to, da ste dobili krvavitev, lahko preskočite pinki tablete in začnete jemati bele in nato novi zavojček. Noseči niste, kajne?

Matjaž

Super, hvala za hiter odgovor.

Ne, noseča sigurno nisem (nimam spolnih odnosov).

Update:
Minil je skoraj en mesec. Prejsna vmesna krvavitev je minila in pojavila se je tudi redna. Po koncanju redne je bil mir, v petek 14.apr pa se je zopet pojavil najprej rjavi u
Izcedek nato pa spet kocna krvavitev in krci….
Kaj bi lahko bilo narobe?

Najbrž vam te KT ne ustrezajo več najbolje, poskusite se z ginekologom dogovoriti za menjavo.

Matjaž

Bila sem pri ginekologinji in odlocile sva se da zamenjam belaro z kt sibillia.
Zanima me kako se kaj razlikujejo od belare? Sama namrec nisem ravno nasla veliko podatkov in mnenj o teh tabletkah..

Vse KT delujejo na enak način, le aktivna sestavina se razlikuje. Kaj pa vam bodo mnenja drugih?

Matjaž

Hvala za odgovor!
Glede mnenj….
Vedno rada “prestudiram” kako kt vplivajo na posameznice, kaksna je koza, pocutje,..
Ceprav vse pise v navodilih, je se vedno bolje izvedeti iz prve roke.

In kaj vam pomagajo mnenja iz prve roke, kjer 99% uporabnic pravi, da jim te in te KT ustrezajo, pa ste vi ravno v tistem 1% uporabnic, ki jim ne ustrezajo? Ravno zato je na voljo toliko različnih vrst KT (saj je pri drugih zdravilih enako), da se skuša najti tiste, ki vam ustrezajo. In če hočete vedeti, ali vam ustrezajo, je treba preprosto probati in se ne ozirati na mnenja drugih. Seveda je dobro, da se informirate, a ne delajte računov brez krčmarja. Pohvalno, da ste prebrali navodila.

Matjaž

New Report

Close