Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Pozabljena tabeltka v tretjem tednu

Pozabljena tabeltka v tretjem tednu

Pozdravljeni.
Pišem ker sem pozabila vzeti prvo tabletko v tretjem tednu (Yasminelle). Tabletko jemljam že 9 let in nikoli prej je nisem pozabila. Prejšnjo nedeljo zjutraj sem imela spolni odnos (brez vaginalne ejakulacije), zvečer sem vzela tabletko kot običajno (zadnjo tabletko v drugem tednu). Naslednji dan bi morala vzeti prvo tabletko v tretjem tednu, vendar sem to pozabila in sem se zavedela tega šele v torek zvečer (24ur pozneje), tako da takrat sem vzela 2 tabletki. Mislim da ne bi smelo biti težav, vendar bi želela vedeti če lahko končam z jemljanjem tabletk in nato imam pavzo s krvavitvijo ali je bolje da nadaljujem z novo konfekcijo tabletk.
Zahvaljujejem se vam za pozornost.

Pozdravljeni!

Ja, lahko normalno nadaljujte z jemanjem in nato naredite premor, samo ne pozabiti vzeti tablet v naslednjih dneh.

Matjaž

Zahvaljujem se vam za odgovor.
Ne bom pozabila več tabletke…res prvič se mi je to zgodilo od kadar jo jemljem.
Še enkrat hvala za hiter in jasen odgovor.
Pozdrevljeni

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, po 7 dnevnem premoru sem pozabila vzeti prvo tabletko (ponedeljek), zato sem jo vzela v torek. Zanima me ali moram uporabiti dodatno zaščito pri spolnem odnosu in ali se bo glede krvavitve kaj spremenilo?

Pozdravljeni!

Uporabljajte dodatno zaščito naslednjih 7 dni. Glede krvavitve ne bo nič drugače.

Matjaž

New Report

Close