Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Kontracepcijske tablete sibilla

Kontracepcijske tablete sibilla

Zdaj bom zacela jemati prvic kontracepcije in danes sem dobila menstruacijo in morem uzeti eno in ali se bom men potem menstruacija zaustavila in jo dobila ko bom zacela jemati zelene tabletke

Menstruacija se bo verjetno končala prej, kot ste vajeni, naslednjo boste verjetno dobili med jemanjem neaktivnih tablet.

Matjaž

Jemljem tablete Cerazette, gin. mi je predpisala KT Sibilla. Kdaj lahko zacnem jemati KT Sibilla? Takoj zdaj, ali takoj po koncani tablici tablet cerazette da bo zascita ucinkovita?

nova
Uredništvo priporoča

Kadarakoli. 7 dni uporabljajte dodatno zaščito.

Matjaž

Torej je zascita potrebna neglede na to kdaj zacnem z KT Sibilla?

Pozdravljeni.
Pred dobrim mesecem sem začela jemati KT Sibilla. Zanima me čez koliko časa začnejo učinkovati tako, da druga kontracepcija ni potrebna.
Hvala za odg

Če KT začnete jemati v prvih petih dne menstruacije, je zaščita aktivna takoj, sicer pa po 7 dneh.

Matjaž

Pozdravljeni,
Meni menstruacija vedno traja do 3 dni, pa me zanima sedaj ko sem zacela jemat tabletke sibilla ali se lahko to podaljsa, npr. 5-7 dni menstruacije
Lp

Pozdravljeni!

Kako naj vem, kako bo konkretno pri vas? Načeloma so odtegnitvene krvavitve med uporabo KT krajše in manj obilne kot menstruacije, včasih jih kak mesec celo ni.

Matjaž

Pozdravljeni!

Zanima me ali KT Sabilla deluje tudi ce jo pregrizneš oziroma raztopiš v ustih.

Res vas prosim za odgovor.

Lp

Pozdravljeni, rada bi si uredila dneve za menstruacijo s KT Sibilla. Lahko jemljem aktivne tablete 24 dni (namesto 21 torej 2 dodatna dni) in šele nato naredim 7 dni premora? Ali to kaj vpliva na zaščito? Hvala

New Report

Close