Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija Nujno – pozabljena tabletka, spomnila po 5 dneh

Nujno – pozabljena tabletka, spomnila po 5 dneh

Pozabila sem vzeti tableto,ampak sem to komaj ugotovila po 5 dneh (včeraj). Danes vzamem še zadnjo tableto. V tem času po pozabljeni tableti sem imela nezaščitene odnose. Ginekologija mi je svetovala, naj vzamem še zadnjo – 7 dni premora in nato nadaljujem z jemanjem.
Za zaščito je dejala, da ni tako hudo ker sem že na koncu, ampak me skrbi kakšne so možnosti za zanositev? :/

Jaz vam predlagam nekoliko “izboljšano” verzijo: zaužijte vse tablete do konca tega zavojčka, nato pa iz novega zavojčka vzemite še dodatni 2, tako da jih boste zaporedoma zaužili vsaj 7. Nato napravite predvideni 7-dnevni premor, potem pa nadaljujte z jemanjem.

Matjaž

Oi!
Jemljem kontracepcijske tabletke belara že eno leto. Krvavitve so normalne a se mi je zgodilo da sem imela 7 dnevni premor od 4-11.2 z krvavitvami kot običajno v soboto 18.2 sem vzela tabletko ob času ko jemljem a ni minilo štiri ure ko sem bruhala. Nekako sem pozabila na tabletko in je nisem vzela prej kot ob običajnem času na drugi dan. V četrtek sem začela šibko krvaveti, ki je trajala deset dni. Zdaj imam premor a ne krvavim. Vmes sem imela tudi spolne odnose. A počakam do konca premora in nato začnem z drugo škatlico? Hvala lp!

nova
Uredništvo priporoča

Oj!

Po štirih urah po zaužitju tablete je ta že opravila svoje, bruhanje torej nima več vpliva na kontraceptivno zaščito. Glede običajni čas, in drugi dan, in četrtek in 10 dni itd. mi ni najbolj jasno soslednje dogodkov. Če ste KT redno jemali, je možnost nosečnosti zelo mala. Če vas zanima morebitna nosečnost, naredite test.

Matjaž

Sem napisala da še ni minilo štiri ure od zauzitja in bruhanja. Krvavela sem pa 10 dni med jemanjem kt. V premoru pa ne. Lp

Kot rečeno, najbolje, da naredite test.

Matjaž

New Report

Close