Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija premik menstruacije

premik menstruacije

Kontracepcijske tablete yarina mi je priporocila ginekologinja, vec kot pol leta nazaj in jemlem jih redno. Zelim si prestaviti menstruacijo, 1x sem to ze storila in se je koncalo uspesno. Vendar se vedno nisem prepricana kako to “deluje”. Sepravi v enem zavojcku je 21 tabletk, to pojes in potem 7 dni premora (menstruacija), ce pa jo zelim prestaviti pa pojem cel zavojcek in npr da jo prestavim za en teden zacnem z novim (v tem primeru jih pojem se 7 vec). Ko prestavim menstruacijo in se to uredi, iz katerega zavojcka oz skatlice moram nadaljevati z jemanjem tabletk? Z tistim, ki jih manka samo 7 ( v mojem primeru) ali z novim in potem redno naprej pojem 21 tabletk dokler ga ne zmanjka in se zacne nova menstruacija???

Vse tablete so enake in je povsem vseeno v kakšnem vrstnem redu in iz katerega zavojčka jih jemljete, važno je, da vsak dan vzamete eno. Še najlažje vam bo, če tudi iz drugega zavojčka zaužijete vse tablete…

Matjaž

Pozdravljeni,

vem da je veliko tem okolu tabletk in preložitve menstruacije. mene pa zanima kakšen negativen učinek ima preložitev za naslednje menstrualne cikle ter predvsem za ovulacije.
Sem pred veliko operacijo in jo bom imela ravno v tistem času, zato mi je kirurg svetoval da jo preložim. sama imam dvome v tabletke ker sem jih nekaj let nazaj jemala in sem imela po tistem zelo neredne menstruacije in policistične jajčnike ter zato posledica neplodnost. Bojim se, da mi bo to spet zmešalo ovulacije in cikel, saj nameravam zanositi po operaciji. Koliko je te možnosti? in koliko na to vplivajo tablete recimo primolut nor?
Trenutno sem 5 do 6 let od spontanega splava in od takrat sem tudi brez policističnih jajčnikov. Zanosila sem takoj po splavu in od poroda je cikel zelo reden. Zaradi vseh preteklih težav sem v skrbeh kaj bo v prihodnje.

Hvala in lep pozdrav,
S

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni!

Pravite, da ste pred leti jemali Primolut Nor za nekaj dni zaradi prestavitve menstruacije in zato postali neplodni? Kako neplodni? Saj ste 2x zanosili. Nekaj dni uporabe gestagenov ne bi smelo zmešati ciklusa. Sicer pa kaj dosti izbire nimate: ali prestavite operacijo (in se lahko ponovno zgodi da bo novi termin spet v času menstrtuacije), ali prepričate zdravnika, da poseg opravi kljub menstruaciji (če ni močna je to izvedljivo, a pred velimi operacijami se skuša zmanjšati izgubo krvi na minimum) ali pa menstruacijo zamaknete za nekaj dni in opravite načrtovani poseg.

Matjaž

pozdravljeni,

Primolut nor še nisem jemala. Kontracepcijo sem jemala pol leta, imena se točno ne spomnim katere tablete so bile. Po prenehanju jemanja so se omenjene težave začele, pred tem pa redni cikli. Glede neplodnosti…glede na to da sva se s partnerjem trudila več kot tri leta, mislim da lahko govorimo o neplodnosti. Zakaj je pršlo do tega nevem, predvidevam da zaradi policističnih jajčnikov. Ker se o tem ne spoznam sem se obrnila na nekoga ki se.

Hvala in lp

Aha, očitno sem nekoliko narobe razumel sosledje dogodkov in kaj ste takrat jemali. Kakorkoli, eno je uporabljati hormonsko kontracepcijo dlje časa, drugo pa je uporaba za zelo kratek čas, zato menim, da ste lahko brez skrbi. Menstruacija običajno nastopi v 2-3 dneh po zaključku jemanja Primolut Nor, nakar sledi nova ovulacija.

Matjaž

New Report

Close