Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija problemi z materničnim vložkom

problemi z materničnim vložkom

Pozdravljeni!
V ostalih forumih o obliki kontracepcije sem dobila veliko informacij o vaših izkušnjah o uporabi mirene… moj problem pa je malo drugačen.
Pred malo več kot letom dni so mi vstavili Jaydess, obliko mirene prilagojeno ženskam, ki še niso rodile. Kontracepcijske tablete sem jemala pet let, kasneje dobila močnejšo obliko pa kljub jemanju zanosila in kasneje splavila. Po približno 6 mesečni pavzi sem nadaljevala z jemanjem (po navodilih ginekologinje) z še močnejšimi tabletami. Po enoletnem jemanju teh so se začele pojavljati neredne krvavitve ali dva ali več mesečna zaostajanja krvavitev.
Po mnenju ginekologinje naj bi bili moji hormoni premočni oz. oblika kakršne koli kontracepcije premalo učinkovita za moje stanje. V izogib neželeni nosečnosti sem se odločila za Jaydess.
Sama vstavitev me je grozno bolela vendar so se mi po nekaj mesecih neredne krvavitve ustavile in od takrat imam ciklus ustaljen tako, da krvavitve odstopajo samo dan ali dva od predvidenega dneva, kar je več kot odlično.
Problem pa je drugje… kot stranski učinek je navedena mastna in aknasta koža, kar je posledica neravnovesja hormonov (s katero nisem imela problemov niti v puberteti, niti med jemanjem tablet)… poleg težav s kožo, pa opažam grozna razpoloženjska nihanja, bolečine v jajčnikih ob ovulaciji, pred in med samo menstruacijo pa bolečine, da včasih komaj stojim, migrenski napadi, napihnjenost ter trd in močno občutljiv spodnji del trebuha.
Resno razmišljam, da mi maternični vložek odstranijo, saj takšne skoraj vsakodnevne težave težko prenašam (tudi psihično je utrujajoče). Obenem pa me skrbi kakšna oblika kontracepcije mi sploh še preostane in ali res ne obstaja vrsta tablet, ki bi bila primerna zame – strah pred izven maternično nosečnostjo (ki se sicer v malih odstotkih lahko pojavi) – in najbolj pomembno kakšne so lahko posledice MV na mojo plodnost in nasploh za zdravje, saj si otrok v prihodnosti neizmerno želim.

Hvala za kakršen koli napotek oz. odgovor 🙂

Pozdravljeni!

Nisem prepričan, koga sprašujete, moderatorja ali uporabnice z lastnimi izkušnjami?

Matjaž

Ubistvu oboje 🙂

nova
Uredništvo priporoča

Sami veste, da nobena kontracepcija ni 100% učinkovita, tu in tam se lahko zgodi ubežna ovulacija,ampak to je res redko. Večina žensk, ki zanosi med uporabo kontracepcije, nepravilno uporablja kontracepcijsko metodo (pa ne trdim da je tudi pri vas tako). Namesto da govorite o “močnih” in “bolj močnih” tabletah, bi bi bolje da navajate konkretna imena, potem bi morda lahko rekel kaj več. Vložek seveda lahko odstranite, pa boste videli, ali bo bolje, čeprav Jaydess deluje predvsem lokalno in v krvni obtok pride zelo malo levonorgestrela, zato so takšne težave, kot jih opisujete, nekoliko nepričakovane, a vse je mogoče. Če vam hormonska kontracepcija ne ustreza, potem vam ostane še nehormonska…

Matjaž

New Report

Close