Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija KT in nosečnost?

KT in nosečnost?

Pozdravljeni!
Pred 14 dnevi sem začela uporabljati KT Belara. Preden sem začela jemati KT, sem imela rjav izcedek, dan po tem sem dobila normalno menstruacijo, zato sem takrat začela z KT. Menstruacija je trajala samo tri dni. Zanima me ali bi lahko bilo kaj narobe? Da me KT niso zaščitile? 14 dni po moji končani menstruaciji sem spet dobila rjav izcedek, imam tudi rahle krče oz. tisti občutek pred menstruacijo, ko te vse tišči. Ali je možno, da sem noseča? Oziroma zakaj je spet ta rjav izcedek?
Že vnaprej hvala za vaše odgovore!

Pozdravljeni!

Če ste dobili menstruacijo (in je ta krvavitve res bila menstruacija in ne kaka druga krvavitev), potem ob pričetku jemanja KT niste bili noseči. OB redni uporabi KT je nosečnost zelo zelo malo verjetna. Krajša in bolj pičla menstrualna krvavitev je povsem običajen in pričakovan pojav. Krvavitve, ki so se naknadno pojavile, so prebojne, vmesne krvavitve in tudi niso nič posebnega in ne pomenijo zmanjšane zaščite. Verjetno se bodo unesle ob pričetku uporabe naslednjega zavojčka.

Matjaž

Pribljizno 3 leta jemljem KT Belara. Tbl sem jemala redno ob vecernih urah. V decembru sem v casu ko naaj bi imela ovulacijo imela s fantom spolni odnos. V januarju pa mi je M zamuja dva dni, potem pa je bila temna in trajala prib 4 dni. Sedaj v februarju mi je zamujala 3 dni in traja tudi krajsi cas.
Ali je moznost zanositve, kljub 3 letnmu jemanju KT?

nova
Uredništvo priporoča

Med redno uporabo KT nimate ovulacije.

Matjaž

Pozdravljeni!
Zanima me ali lahko gre kaj narobe ce sem vzela KT in sem pol ure po tem sla na veliko potrebo?

Pozdravljeni!

Nič ne bo narobe.

Matjaž

Pozdravljeni.

KT Yaz jemljem že skoraj eno leto. 14. julija sem imela nezaščiten spolni odnos. Od 18.7.-27.7. sem jemala antibiotike Ospen 1.500 in med jemanjem antibiotikov sem opazila rahlo krvavitev. Menstruacijo sem dobila 8.avgusta, ta dan sem bila na morju in se kopala s tamponom. Od včeraj 13.avgusta me boli desni jajčnik, na vložku pa opazim gost izcedek. Kaj je narobe? Je možno, da imam vnetje jajčnika ali je lahko kaj drugega? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!

Prek interneta ni možno postaviti diagnoze vnetja jajčnika. Kako pa veste, da vas boli ravno jajčnik? Sicer kopanje nima veze z vnetjem jajčnika. Če bolečine v nekaj dneh ne minejo, obiščite zdravnika.

Matjaž

Predvidevam, da me boli jajčnik, ker sem že enkrat imela vnetje. V lekarni mi je dala Canesten tablete, ki se jih vstavi v nožnico tri večere. Nosečnost je verjetno izključena, ker sem dobila menstruacijo?
Hvala. LP.

Pač sprašujem za jajčnik, ker je v trebušni votlini polno organov in se bolečina lahko projicira na organ, ki ni kriv za bolečine. Ravno zato je ugotavljanje vzroka bolečin v trebuhu zelo težavno, prek neta pa sploh nemogoče. Canesten ste dobili zaradi izcedka, v lekarni sumijo na glivično vnetje. Ob redni uporabi KT je nosečnost skrajno malo verjetna, lahko pa to tudi sami preverite s testom.

Matjaž

New Report

Close