Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Spolnost Kontracepcija KATERA KONTRACEPCIJA

KATERA KONTRACEPCIJA

pozdravljeni.
stara sem 28 let in imam trombofilijo. zanima me katero kontracepcijo, še lahko uporabljam razen kondomov (saj mi je hormonska zaščita prepovedana oz. odsvetovana). z možem bi rada trajno zaščito ampak sva za sterilizacijo še oba premlada (čeprav že imava dva otroka rojena s carskim, in sva z otroci zaključila). prosim za odgovor in se vam že vnaprej zahvaljujem za odgovor

Pozdravljeni!

“Prepoved” hormonske zaščite je v vašem primeru nekoliko neustrezna formulirana, bolj prav bi bilo, če bi vam odsvetovali estrogensko komponento v kombiniranih kontraceptivih. Sicer pa se morate zavedati, da nosečnost sama zviša tveganje za nastanek krvnih strdkov, takoj po porodu je to tveganje nekaj 10 x višje kot če ne bi bili noseči, pa ste kljub vsemu 2x rodili in vam tega ni nihče prepovedal, kajne? Za vas bi torej bila primerna gestagenska kontracepcija npr. tablete Cerazette, še bolje pa nekaj lokalnega, torej maternični vložek Jaydess ali Mirena. Če hormonov nočete, potem je na voljo bakreni maternični vložek brez hormonov, če bi le bili zadovoljni z njim.

Matjaž

New Report

Close